Pojišťovny » Už i Česká pojišťovna se připojila k boomu elektronických podpisů

Už i Česká pojišťovna se připojila k boomu elektronických podpisů

11.11.2015, Pojišťovny, Česká Pojišťovna

Už i Česká pojišťovna se připojila k boomu elektronických podpisů

Rychlejší obsluha klientů a šetrnost k přírodě – to jsou hlavní důvody, proč Česká pojišťovna nabízí na všech svých pobočkách možnost elektronického podpisu. Pilotní provoz na několika z nich byl spuštěn v červenci a výsledky po třech měsících fungování předčily veškerá očekávání. 98 % klientů bylo ochotných podepsat se elektronicky a 70 % souhlasilo se zasláním dokumentů elektronickou cestou.

622 signpadů neboli podepisovacích tabulek rozmístila začátkem listopadu Česká pojišťovna do svých 195 poboček. Její klienti nyní mohou využít biometrický podpis a nechat si elektronicky posílat různá potvrzení. Návštěva pojišťovny se tak postupně stane téměř bezpapírovou.

„V současné době je možné využít biometrický podpis při sepisování žádostí o změny pojistných smluv. Pracujeme však na dalším rozvoji této technologie a v nejbližším období se zaměříme na rozšiřování portfolia dokumentů, které bude možno tímto novým způsobem podepisovat. Jedná se zejména o proces uzavírání nových pojistných smluv,“ říká Marcela Martínková, projektový manažer z České pojišťovny.

Jak to celé vzniklo?

Na přelomu léta a podzimu probíhal pilotní projekt a ověřovala se reakce klientů na nový způsob podepisování. Výsledky ukázaly, že 98 % klientů novinku uvítalo. Během října tak byly signpady postupně zaváděny na další pracoviště pojišťovny. Od listopadu je tato technologie dostupná již na všech pobočkách a připravuje se rozšíření této technologie i na obchodní místa.

„Klienti na zavedení elektronických podpisů reagují velmi kladně. Někteří už s nimi mají zkušenosti například z úřadů státní správy a ví, že díky nim se celý proces zrychlí. Důležitou roli pak hraje i fakt, že je podepsaný dokument zaslán elektronicky a nehrozí tak jeho ztráta, jako tomu bylo u papírových dokumentů,“ komentuje výhody biometrie Marcela Martínková a dodává: „Pokud klient z jakéhokoli důvodu nechce tuto možnost využít a preferuje raději papír a propisku, samozřejmě mu vyhovíme.“

V čem jsou biometrické podpisy lepší?

Použití signpadu je velmi jednoduché a přístupné všem bez ohledu na počítačovou gramotnost. Hlavními výhodami zavedení biometrických podpisů pak jsou:

  • Rychlejší a pohodlnější obsluha klienta
  • Zrychlení zpracování požadavků – dokument je uložen v systémech okamžitě po vytvoření. Odpadá tak například doprava těchto dokumentů, jejich skenování či fyzická archivace
  • Ohleduplnost k přírodě – významně se snižuje spotřeba papíru a tonerů
  • Klient má veškeré smlouvy k dispozici v  elektronické podobě, nehrozí tak ztráta papírového dokumentu

 

Zdroj: Česká Pojišťovna

Facebook Twitter

Související články

23.06.2015Česká pojišťovna: Nejvíce se vykrádají auta mladší pěti let
16.03.2015Pojišťovnictví v roce 2015: Česká pojišťovna
09.04.2015ČP index bezpečnosti: Hradec Králové je poprvé nejbezpečnějším krajským městem
12.10.2015Digitální podpis budoucnost, nebo slepá ulička?

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.