Pojišťovny » Triglav pojišťovna je zcela v českých rukách, VIGO investments dokončilo její kompletní převzetí

Triglav pojišťovna je zcela v českých rukách, VIGO investments dokončilo její kompletní převzetí

4.6.2015, Pojišťovny, Triglav pojišťovna

Triglav pojišťovna je zcela v českých rukách, VIGO investments dokončilo její kompletní převzetí

Proces akvizice Triglav pojišťovny, který VIGO Investments odstartovalo na podzim 2014, schválila o sedm měsíců později Česká národní banka. Triglav pojišťovna se tak nyní stala jednou z mála pojišťoven, která je ve stoprocentním vlastnictví ryze českého majitele. První spolupráce původního a nového managementu přitom za uplynulé období přinesla výrazné zlepšení kondice Triglav pojišťovny.

Dokončení akvizice Triglav pojišťovny se uskutečnilo na přelomu května a června 2015 - po předchozím schválení tohoto formálního kroku Českou národní bankou. „Úspěšné převzetí 100 procent akcií Triglavu znamená významný posun v našich plánech v oblasti pojišťovnictví. Pojišťovnu vnímáme jako stabilní platformu pro budoucí dlouhodobý růst na českém trhu,“ komentuje aktuální situaci Pavel Řehák, předseda představenstva VIGO Investments.

Během transakce, při níž Triglav pojišťovna změnila svého majitele, došlo rovněž k posílení jejího kapitálu. Jeho další zvyšování bude probíhat tak, aby byly přímo podpořeny plánované rozvojové aktivity pojišťovny. 

„Na základech Triglav pojišťovny bude vznikat dlouhodobě úspěšná a především klientsky přívětivá pojišťovna. Nemáme menší ambici, než díky ní změnit poměry na současném trhu tak, aby to ocenili nejen současní, ale i budoucí klienti,“ popisuje další plány Pavel Řehák.

Spolupráce původního managementu Triglav pojišťovny a manažerů VIGO Investments přineslo první výrazné zlepšení kondice pojišťovny. Ta v roce 2014 dosáhla podle auditovaných čísel ztrátu 13,8 milionu Kč, což představuje meziroční snížení o 85 procent z dřívějších 93 milionů Kč. Za pozitivním vývojem, který Triglav pojišťovnu v prvním čtvrtletí 2015 dostal zpět do kladných čísel, stojí především zásadní změny v procesech a řízení a také soustředění na stabilizaci a kvalitu pojistného kmene.

Zdroj: Triglav pojišťovna

Facebook Twitter

Související články

28.05.2015Pojišťovna Triglav v roce 2014 výrazně vylepšila hospodářské výsledky
11.12.2014Skupina Triglav hospodaří dobře a udržuje svou finanční stabilitu
20.10.2014Skupina VIGO kupuje Triglav pojišťovnu

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.