Pojišťovny » Tiskové zprávy » Zimní dovolená: kvalitní pojištění je potřeba do hor i do tropů

Zimní dovolená: kvalitní pojištění je potřeba do hor i do tropů

14.11.2013, Tiskové zprávy, Europ Assistance

Zimní dovolená: kvalitní pojištění je potřeba do hor i do tropů

V zimní sezóně se mnoho občanů chystá trávit dovolenou na tuzemských či zahraničních horách, případně využívají možnosti vycestovat do exotických destinací. V případě vycestování do horských středisek se lidé z České republiky dopravují nejčastěji pomocí vlastního automobilu. V loňském roce bylo jen v zimní sezoně v oblasti auto asistence realizováno 568 případů v zahraničí.

Mezi nejčastější služby patří odtahy vozidel do ČR, opravy na místě a poskytování náhradního vozidla.

Nejčastějšími incidenty jsou nehody, poruchy motoru a zmrzlá baterie. Stát se mohou ale i banálnější nehody, jako je zapadlé auto, zamrzlý zámek, zamrzlá ruční brzda, ale i zamrzlý kabel nebo přimrzlé stěrače.

Nejdražším zásahem v loňské sezóně v případě osobního automobilu bylo poskytnutí asistenčních služeb ve výši 90 000 Kč a 195 000 Kč v případě kamionu. O tom, že se asistenční služby vyplatí při cestě do alpských zemí, se lze přesvědčit pohledem na průměrné ceny odtahu (200-250 Euro) nebo ceny ad-hoc asistence (150- 200 Euro).

Základní pojištění však mnohdy nestačí a je třeba si prověřit, jaké asistenční služby jsou v ceně pojištění. Při běžné situaci, kdy v automobilu jede 5 osob, mají na střeše box s lyžemi, a dojde k nehodě, tak bez asistence jsou nuceni provést až 20 telefonátů, které by jinak zajistila asistenční služba.

Pro zajištění maximální bezpečnosti a pohody pro zimní dovolenou je třeba ověřit platnost povinného ručení, zimní pneumatiky musí být samozřejmostí a nezapomenout na sněhové řetězy, před cestou se informovat o aktuálním stavu silnic, uzavírkách atp. (některé průsmyky mohou být uzavřené vzhledem ke stavu počasí), sbalit do auta dostatek jídla a tekutin, nejlépe teplý čaj do termosky, mít po ruce teplé oblečení, hodí se i deka pro případ uváznutí v koloně, mapu v případě nefunkční navigace, nabíječku na mobil do auta a zábavu pro děti.

Velký pozornost je třeba věnovat jízdě přes noc a po lyžování zpět, kdy většinu nehod způsobí únava

V případě zranění jsou na horách nejčastější úrazy kloubů a vazů, pohmožděniny, zlomeniny nebo řežné rány, proto je dobré mít kvalitní základní pojištění s dostatečným krytím. Žebříček nejnavštěvovanějí alpskcýh destinace, kterou navštěují čeští turistě jsou Rakousko (44%), dále následuje Itálie (39%), Francie (14%) a Švýcarsko (3%).

 

V zimě do tropů

V poslední době se stává populární zimní dovolená v tropických zemích.

Nejčastěji jsou evidovány pojistné události v Thajsku (30 %), Dominikánské republice, Spojených arabských emirátech, Mexiku, Číně, Indonésii (Bali) a na Kubě.

Nejobvyklejšími diagnózami jsou infekce dýchacích cest a ORL následované úrazy a zažívacími problémy. Objevují se i případy nakažením exotickými chorobami. Cestování do tropických zemí je bezpečné, je však třeba řídit se doporučeními.

Mezi prvními je pojištění s dostatečným plněním vzhledem k vzdálenosti a operabilitě asistence. Europe Assistance doporučuje navštívit očkovací centrum minimálně měsíc před odletem.

V případě sportovních aktivit je třeba myslet na bezpečnost, tedy ochranné pomůcky, nepřecenit síly, uvědomit si rizika činnosti a dané destinace.


Europ assistance

Zdroj: Europ Assistance

Facebook Twitter

Související články

11.11.2013Europ Assistance: 50 let ve službách zákazníků
04.04.2012Novinka v oblasti asistenčních služeb – program MotoCare
20.01.2012Europ Assistance hodnotí 10 let působení v České republice
05.11.2008Asistenční služby využívají lidé nejčastěji při nehodě

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.