Pojišťovny » Tiskové zprávy » Vienna Insurance Group: Začátek kotace akcií na pražské burze

Vienna Insurance Group: Začátek kotace akcií na pražské burze

5.2.2008, Tiskové zprávy, VIG

Vienna Insurance Group: Začátek kotace akcií na pražské burze

Od dnešního dne jsou akcie Vienna Insurance Group (VIG) kotovány na pražské burze. Akcie budou obchodovány na hlavním trhu pražské burzy a průběžné obchodování akcií bude probíhat v nejdůležitějším burzovním segmentu SPAD, ve kterém je realizováno přibližně 95 procent všech obchodů.


"Vienna Insurance Group patří k firmám s nejvyšší tržní kapitalizací na pražské burze," uvedl Dr. Günter Geyer, generální ředitel Vienna Insurance Group. "Jsme jediným pojistitelem na pražské burze a svými akciemi bychom chtěli přispět i k dalšímu posilnění pražské burzy. Kotace v Praze podtrhuje naši cílenou orientaci na země střední a východní Evropy."


VIG je od roku 1994 na vídeňské burze a 19. září 2005 byla přijata do nejdůležitějšího vídeňského indexu ATX. Na pražské burze se budou obchodovat všechny akcie (105 miliónů akcií). Možným přijetím do nejdůležitějšího indexu pražské burzy (PX) se indexový výbor bude zabývat v příštím měsíci.
Akcie Vienna Insurance Group je vedena pod zkratkou cenného papíru VIG, ISIN: AT0000908504.
Akce pro privátní osoby České republice a Rakousku

V období od února do června 2008 mohou privátní osoby nakoupit akcie v České republice bude v pobočkách České spořitelny ve stejném období za poplatek ve výši pouze 1 Kč. Ve stejném období mohou rakouští investoři koupit akcie VIG bez poplatků, a to v pobočkách Erste Bank a österreichischen Sparkassen v Rakousku.


Podrobnosti o akciích jsou uvedeny ve složce, která byla vypracována se speciálním zřetelem na informace o koncernu Vienna Insurance Group pro rakouský a český trh.
Složka je dostupná na webových stránkách Kooperativy pojišťovny, a.s., Vienna Insurance Group, České podnikatelské pojišťovny, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) a rovněž na pobočkách Kooperativy, ČPP a České spořitelny a dále na internetových stránkách Vienna Insurance Group, a v Rakousku na pobočkách Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group, Erste Bank a österreichischen Sparkassen.

Zdroj: VIG

Facebook Twitter

Související články

22.01.2008Nekonsolidované pojistné skupiny VIG poprvé překročilo hranici sedm miliard eur
22.01.2008Nový obchodní název akcie: od 1. února 2008 na vídeňské burze pod názvem Vienna Insurance Group

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.