Pojišťovny » Tiskové zprávy » UNIQA znovu pojistila výstavy ve Smetanově Litomyšli

UNIQA znovu pojistila výstavy ve Smetanově Litomyšli

12.6.2015, Tiskové zprávy, UNIQA

UNIQA znovu pojistila výstavy ve Smetanově Litomyšli

UNIQA pojišťovna pojišťuje už několik let významnou kulturní událost –Smetanovu výtvarnou Litomyšl, která doplňuje tradiční Mezinárodní operní festival. Dominantou letošního jedenáctého ročníku je výstava Jeden svět nestačí. Ta představuje pozoruhodnou sbírku umění tuzemských i evropských výtvarníků devatenáctého století sběratele Patrika Šimona. Pojistná hodnota padesátky mimořádných děl, která budou k vidění od 12. června do 6. července 2015, činí bezmála padesát milionů korun.

Litomyšl nabízí v těchto dnech znovu významný expoziční počin s celou řadou výstav po celém městě. Jádrem je přehlídka Jeden svět nestačí mapující umění devatenáctého století. Návštěvníci mohou spatřit díla Ludvíka Kohla, Antonína Machka, Antonína Mánesa, Františka Tkadlíka, Josefa Führicha, Josefa Mánesa, Josefa Navrátila či Karla Purkyně. Vzhledem k tehdejší příslušnosti našich zemí k Rakousku-Uhersku lze výstavu vnímat i jako „příběh“ monarchie, kde nechybí i velká evropská jména, zastoupená v Litomyšli Carlem von Blaas, Leopoldem Ernstem, Alexandrem Clarotem, Rudolfem von Alt, Thomasem Enderem, a dalšími. Hodnota vystavených skvostů dosahuje téměř padesáti milionů korun. Tomu samozřejmě odpovídají mimořádná bezpečností opatření pro převoz i vystavení děl.

Na dalších několik milionů korun byla vyčíslena expozice Obrazové příběhy Milady Marešové umístěná v domě U Rytířů od 5. června do 6. září 2015, rovněž pojištěná u UNIQA pojišťovny.

Obě výstavy jsou pojištěny systémem „z hřebíku na hřebík“. Krytí tedy zahrnuje jak cestu exponátů na výstavu a po skončení zpět k vlastníkům, tak i celou dobu jejich výstavy v Litomyšli. Znamená to shromáždit všechna díla na jedno místo, zajistit pro ně bezpečné podmínky po celou dobu vystavování, a nakonec se postarat o jejich převoz zpět. Transporty zajišťuje specializovaná firma. Po celou dobu trvání výstavy jsou kontrolovány podmínky v expozici a panují mimořádná opatření proti odcizení nebo poškození.

UNIQA je tradičním pojišťovacím partnerem v umění. V minulých letech pojišťovala například výstavu relikviáře sv. Maura na Pražském Hradě, Nobelovy ceny v Národním technickém muzeu, výstavu Jana Zrzavého v Ostravě nebo naposledy přehlídku Benediktini v srdci Evropy 800 – 1300 ve Valdštejnské jízdárně v Praze.

Zdroj: UNIQA

Facebook Twitter

Související články

18.06.2014UNIQA pojistila výstavy ve Smetanově Litomyšli
07.12.2011UNIQA pojistila výstavu moderního umění 1927-1945 v Ostravě
21.11.2011Pojistit umění nemusí být umění a pro cennosti je nejcennější

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.