Pojišťovny » Tiskové zprávy » UNIQA pojistila výstavy ve Smetanově Litomyšli

UNIQA pojistila výstavy ve Smetanově Litomyšli

18.6.2014, Tiskové zprávy, UNIQA

UNIQA pojistila výstavy ve Smetanově Litomyšli

UNIQA pojišťovna spolupracuje na mimořádné kulturní události – jubilejní desáté Smetanově výtvarné Litomyšli, která doplňuje tradiční Mezinárodní operní festival. Pojistila tři nejvýznamnější letošní výstavy umění. Největší z nich je přehlídka děl české meziválečné avantgardní generace malířů v zámeckém pivovaru nazvaná podle největší společné inspirace Paříž, Paříž…! Kromě toho UNIQA pojistila rovněž výstavy Josef Matička - Dar Litomyšli a Josef Váchal - Mystik neukázněný.

Litomyšl nabízí v těchto dnech významný expoziční počin s řadou děl, která doposud vystavována nebyla. Největší událostí je výstava Paříž, Paříž…! v prostorách zámeckého pivovaru, kde mohou návštěvníci na jednom místě spatřit díla Josefa Šímy, Františka Kupky, Jindřicha Štyrského, malířky Toyen nebo třeba Františka Foltýna, Zdeňka Sklenáře, Jana Zrzavého a mnoha dalších příslušníků tzv. české meziválečné avantgardy. Název výstavy připomíná pojítko mezi všemi jmény – málokterá země měla ve francouzské metropoli více uměleckých zástupců, než právě naše tehdy mladá republika. Hodnota vystavených skvostů shromážděných jak ze sbírek institucí, tak i od soukromých sběratelů, přesahuje čtvrt miliardy korun. Tomu samozřejmě odpovídají mimořádná bezpečností opatření pro převoz i vystavení děl.

Další desítky milionů korun čítají pojistné částky u výstavy Josefa Matičky Dar Litomyšli a Josefa Váchala Mystik neukázněný. Akce probíhají v Městské obrazárně zámku a v Městské galerii Litomyšl.

Všechny tři výstavy jsou pojištěny systémem „z hřebíku na hřebík“, krytí tedy zahrnuje jak cestu exponátů na výstavu a po skončení zpět k vlastníkům, tak i celou dobu jejich výstavy v Litomyšli. To představuje náročnou logistickou operaci, protože je třeba postupně shromáždit všechna díla z různých adres na jedno místo, zajistit pro ně bezpečné podmínky po celou dobu vystavování, a nakonec se postarat o jejich převoz zpět. Transporty zajišťuje specializovaná firma se zaměřením na přepravu uměleckých děl. Po celou dobu trvání výstavy jsou kontrolovány podmínky v expozici a panují mimořádná opatření proti odcizení nebo poškození.

UNIQA je tradičním pojišťovacím partnerem v umění. V minulých letech pojišťovala například výstavu relikviáře sv. Maura na Pražském Hradě, Nobelovy ceny v Národním technickém muzeu, výstavu Jana Zrzavého v Ostravě, a mnoho dalších.

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Facebook Twitter

Související články

12.06.2014UNIQA zhodnotila vklady klientů v životním pojištění až o 4,0 %
03.06.2014UNIQA navyšuje před sezónou částky krytí u cestovního pojištění
03.04.2014UNIQA podpořila vznik Rakouské knihovny při univerzitě v Ústí
03.03.2014UNIQA pojišťovna v roce 2013 opět rostla

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.