Pojišťovny » Tiskové zprávy » Spolujízdu bez kvalitního povinného ručení raději nenabízejte

Spolujízdu bez kvalitního povinného ručení raději nenabízejte

3.12.2014, Tiskové zprávy, Allianz

Spolujízdu bez kvalitního povinného ručení raději nenabízejte

Stále oblíbenějším způsobem snižování nákladů na cestování za prací i zábavou se stává tzv. spolujízda. Ze svezení neznámého člověka po dohodě přes internet se ale místo snadného přivýdělku může rychle stát noční můra, zejména za špatných povětrnostních podmínek. Pokud jako řidič způsobíte nehodu, před zadlužením kvůli odškodnému vás ochrání jen dobré povinné ručení.

„Řidič motorového vozidla je zodpovědný za všechny cestující, které veze v autě, a to bez ohledu na to, v jakém jsou k němu vztahu. Nezáleží tedy na tom, zda jde o jeho příbuzné či cizí osoby, nebo kdy tito lidé do vozu přistoupili – na všechny spolujezdce se plně vztahují všechny případné nároky na pojistné plnění v rámci povinného ručení,“ uvádí Tomáš Klofát, ředitel úseku likvidace pojistných událostí vozidel v Allianz pojišťovně.

Jestliže škodu na zdraví způsobíte cizímu člověku, možnost vleklého sporu o odškodnění se značně zvyšuje. Kvalitní povinné ručení s dostatečným limitem pojistného plnění pak představuje jedinou možnost, jak nehodu přestát bez finanční újmy. Své odpovědnosti se totiž v případě nehody nelze nijak zbavit, a to ani sepsáním určité „dohody“ před jízdou, jak se o to někteří řidiči zejména v začátcích spolujízdy v Česku pokoušeli.

Předtím, než příště do webové aplikace zadáte čas svého odjezdu a výši příspěvku na benzín, nezapomeňte překontrolovat platnost své zelené karty, ale hlavně limit vaší pojistky. Allianz pojišťovna nabízí v rámci svého nového autopojištění nejvyšší limit na trhu, a to až do 200 milionů korun. Možnost sjednání úrazového pojištění osob ve vozidle, stejně jako úrazového pojištění řidiče, je v Allianz samozřejmostí.

Allianz

Zdroj: Allianz

Facebook Twitter

Související články

26.11.2014Problémy na silnicích a se zloději oznamují klienti Allianz nejčastěji v pondělí
26.11.2014Novým členem představenstva Allianz pojišťovny se stal Aleš Jelínek
14.11.2014Autopojištění Allianz pojišťovny obsadilo první místo v soutěži Banka roku 2014
13.11.2014Allianz pojišťuje rakovinu novým připojištěním
11.11.2014Allianz patří mezi nejotevřenější nadnárodní firmy
05.11.2014Allianz pojišťovna spustila web s novými funkcemi

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.