Pojišťovny » Tiskové zprávy » SPEEDonline od Audatexu draží vozidla i na mobilech

SPEEDonline od Audatexu draží vozidla i na mobilech

16.6.2015, Tiskové zprávy, Audatex

SPEEDonline od Audatexu draží vozidla i na mobilech

Mezinárodní internetová aukce havarovaných vozidel AUTOonline vylepšila webovou mobilní verzi

Mezinárodní internetová aukce havarovaných a fleetových (firemních) vozidel AUTOonline a její webové prostředí SpeedOnline, které slouží pro dražbu vozidel, je dostupné jako mobilní verze, v níž v průběhu dubna a května 2015 došlo k inovačním změnám uživatelského prostředí. Internetová aukční platforma AUTOonline od společnosti Audatex Systems, která je největší evropskou aukcí havarovaných vozidel, poskytuje již 19 let službu pro obchodníky s havarovanými a ojetými vozy a autoservisy.

Pojišťovny využívají platformu pro umisťování nabídek na odkoupení poškozených vozidel, které z důvodu nehospodárnosti jejich opravy spadají do kategorie tzv. „totálních škod“. Obchodníci s ojetými vozidly zde umísťují své nabídky na odkoupení havarovaných/fleetových vozidel. Po ukončení aukce pojišťovna použije vítěznou nabídku pro likvidaci pojistné události jako „cenu zbytků“. Vlastní realizace obchodu je potom věcí dohody mezi majitelem vraku vozidla a obchodníkem.

Speedonline

Změny při používání nové verze SpeedOnline:

 • Vozidla jsou uživateli zobrazována s fotkou hned při prvním náhledu včetně roku výroby, najetých km a místa, kde se vozidlo nachází. To umožňuje snadnější orientaci v nabízených vozidlech bez dalšího proklikávání.
 • Po rozkliknutí podrobností o vozidle najde uživatel okamžitě náhled fotografií, ve kterých je možné rychleji a přehledněji listovat.
 • Filtr nabízí základní rozdělení na havarovaná a fleetová (firemní) vozidla a dále na podrobnější nastavení filtru (model, km, výkon …)
 • Vozidlo je možné si označit a zadat do záložky „přidat jako oblíbené“
 • V případě, že uživateli nevyhovuje tato nová mobilní verze, může využít přepnutí do verze původní.

Výhody používání SpeedOnline:

 • Rychlé a objektivní stanovení hodnoty zbytků s nízkými administrativními náklady pro pojišťovny
 • Platforma není přístupná veřejnosti – okruh partnerů je omezen
 • Mezinárodní platforma umožňující získat vyšší hodnotu zbytků vozidel
 • Obchodníci mají přístup na mezinárodní trh a možnost získat vozidla v zahraničí
 • Dostupnost platformy 24 hodin denně
 • Rychlejší cesta k vrakům pro obchodníky a větší šance vraky získat
 • Průměrně 20 nabídek na 1 vozidlo
 • Klient dosáhne reálné odkupní ceny, která přesahuje 50 % obvyklé ceny vozidel bezprostředně před poškozením
 • Zaměření i na méně frekventované skupiny vozidel – speciální a nákladní vozidla, přívěsy, návěsy a přípojná vozidla, stavební stroje, motorky, čtyřkolky, a jiné.

Každým rokem je v Německu na burzu AUTOonline vložených více než 900 000 vozidel. V celé Evropě je to více než 1 milión vozů. Každý den projde touto burzou přes 5 500 vozidel, což je jeden automobil každých 15 sekund. Služeb AUTOonline využívá více než 4500 likvidátorů škod a více než 7100 přidružených profesionálních dealerů z celé Evropy určuje zbytkovou hodnotu prostřednictvím svých nabídek.

Více informací o službě AUTOonline najdete na: http://www.autoonline.cz/

Zdroj: Audatex

Facebook Twitter

Související články

22.05.2015Na svoje auta si potrpíme méně než Slováci, ukázal online průzkum pojišťovny AXA
01.10.2012Online srovnání povinného ručení sráží ceny na minimum
29.05.2014Zahraniční vozidla vloni v ČR způsobila přes 5 tisíc škodních událostí
19.03.2013Pojištění pro případ odcizení vozidla zdarma k povinnému ručení

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.