Pojišťovny » Tiskové zprávy » Se změnou zákona přestane zaměstnanecký benefit využívat téměř třetina klientů

Se změnou zákona přestane zaměstnanecký benefit využívat téměř třetina klientů

2.12.2014, Tiskové zprávy, Pojišťovna České spořitelny

Se změnou zákona přestane zaměstnanecký benefit využívat téměř třetina klientů

Zpřístupnění vkladů na životní pojištění až v 60 letech je překážkou pro třetinu klientů, kterým na smlouvu přispívá zaměstnavatel. Tento benefit čerpá každý osmý Čech, tři ze čtyř dotázaných přitom ani neví, že jim zaměstnavatel na pojistku může přispívat. Daňový odpočet z vlastních vkladů až do výše 12 000 Kč ročně si při zúčtování daně uplatňuje polovina pojištěných. To jsou výsledky výzkumu, který pro Pojišťovnu České spořitelny zpracovala společnost Ipsos.

 „Novela zákona o dani z příjmů zavádí od ledna 2015 další podmínku pro zachování daňových výhod životního pojištění, ato znemožnění výplaty jiného příjmu do 60 let klienta,“ připomíná legislativní změnu Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Dva ze tří zaměstnanců, kterým nyní na smlouvu přispívá zaměstnavatel, by této výhody využívali, i kdyby se k penězům dostali až v důchodu.“

Příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění čerpá každý osmý Čech, každý dvanáctý ho chce zachovat i po změně zákona o daních z příjmů. Zaměstnavatelé na smlouvu průměrně přispívají 3 500 Kč ročně. Novela zákona o daních z příjmů rozšiřuje podmínky pro čerpání příspěvku zaměstnavatele na životní pojištění o nemožnost výběrů do 60 let věku. Při porušení podmínek bude muset zaměstnanec příspěvky zaměstnavatele zdanit stejně, jako by byly součástí jeho mzdy.

Na smlouvu, která splňuje podmínky zákona o dani z příjmů, může přispívat zaměstnavatel. Tento příspěvek na životní pojištění je osvobozen od plateb sociálního a zdravotního pojištění, a to až do částky 30 000 Kč ročně. Tato částka platí dohromady na všechny příspěvky zaměstnavatele za životní pojištění a doplňkové penzijní spoření.

Výzkum pro Pojišťovnu České spořitelny realizovala společnost Ipsos, a to pomocí on-line výzkumu u 1 017 respondentů ve věku od 18 do 65 let.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Facebook Twitter

Související články

27.11.2014Mít, či nemít životní pojistku?
18.11.2014FLEXI od Pojišťovny České spořitelny čekají změny
17.11.2014FLEXI darovalo 400 000 Kč na speciální program pro hendikepované
16.10.2014Češi mají problém se splácením půjček, za každého třicátého dluhy hradí pojišťovna
15.09.2014Pojistěte si invaliditu – z FLEXI životního pojištění můžete dostat dvakrát víc

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.