Pojišťovny » Tiskové zprávy » Rakovinou prsu trpí ženy nejčastěji na Karvinsku

Rakovinou prsu trpí ženy nejčastěji na Karvinsku

10.7.2013, Tiskové zprávy, Pojišťovna České spořitelny

Rakovinou prsu trpí ženy nejčastěji na Karvinsku
Ženy nejvíce ohrožuje rakovina prsu, ženských pohlavních orgánů a trávicího ústrojí. Nejvyšší výskyt zhoubných novotvarů má okres Karviná. Onemocnění nejčastěji postihuje ženy ve věku 43 až 54 let. To říkají statistiky Pojišťovny České spořitelny.

Podle statistik oddělení likvidace pojistných událostí Pojišťovny České spořitelny stoupá každoročně počet žen, u kterých lékaři diagnostikují rakovinu. Nejčastěji jde o karcinom prsu (ve 44 % případů), ženských pohlavních orgánů – zejména rakovina děložního čípku a vaječníků (20 % případů) a o zhoubné novotvary trávicího ústrojí – žaludku, žlučníku, tlustého střeva a jater (14 % případů). Ženy ve věku 43 až 54 let postihuje onemocnění nejčastěji, skupina tvoří 52 % všech nemocných. Každá čtvrtá žena je pak starší 55 let. Nejvyšší výskyt rakoviny u žen pojišťovna zaznamenává v Moravskoslezském kraji. Nejhůře je na tom okres Karviná, odtud je každá dvacátá klientka s diagnostikovanou rakovinou.

Statistiky jsou neúprosné, karcinom prsu postihne každou dvanáctou Češku. Od konce sedmdesátých let počet pacientek vzrostl dvojnásobně. Mezi faktory spojené se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny patří věk nad 45 let, genetická dispozice a nesprávný životní styl. Roste stres, přibývá nadváha, ženy kouří a pijí alkohol,“ vypočítávánebezpečí vzniku rakoviny Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny. „To ovšem neznamená, že se onemocnění vyhne mladým dívkám, které žijí zdravě. Faktorů, které mají na vznik nádorů vliv, je velké množství.“

Ženy si mohou diagnózu rakoviny pojistit v rámci produktu FLEXI životní pojištění a rizika velmi vážných onemocnění. Mohou vybírat ze dvou variant, kompletní a základní. Kompletní varianta obsahuje 24 závažných onemocnění, základní zahrnuje čtyři nejčastější z nich (rakovinu, mozkovou mrtvici, totální ledvinové selhání a infarkt). Pojištění velmi vážných onemocnění klienta chrání až do 65 let. Výše pojistné částky je limitována čtyřmi miliony korun.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Facebook Twitter

Související články

06.05.2013Infarkt myokardu? Nejohroženější jsou řidiči
17.05.2012Pojišťovna České spořitelny pojistí proti encefalitidě i lymské borelióze
17.06.2013Příčinou pojistného plnění bývá nejčastěji rakovina
13.05.2013Odkládat část příjmů pro zajištění penze je naprostou  nutností

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.