Pojišťovny » Tiskové zprávy » Předepsané pojistné za více než 10,7 miliardy Kč

Předepsané pojistné za více než 10,7 miliardy Kč

3.4.2013, Tiskové zprávy, Pojišťovna České spořitelny

Předepsané pojistné za více než 10,7 miliardy Kč

Pojišťovna České spořitelny, a. s., dosáhla v roce 2012 předepsaného pojistného ve výši 10,7 miliardy korun. Jedná se o dosud nejlepší výsledek v historii životní pojišťovny. Životní pojistné činilo 9,9 miliardy korun, neživotní pak 805 milionů korun. S tržním podílem 12,1 % obsadila pojišťovna třetí místo na trhu životního pojištění, uplynulý rok navíc zakončila s čistým ziskem 1,018 miliardy korun (dle českých účetních standardů).

Pojišťovně České spořitelny se dařilo především v oblasti běžně placeného pojistného – zde dosáhla nárůstu o 8,6 %. „Dosáhnout takového růstu v době, kdy pojistný trh stagnuje, považuji za úspěch,“ uvedl Petr Zapletal, generální ředitel Pojišťovny České spořitelny. „Češi si stále více uvědomují důležitost kvalitního životního pojištění a jsem rád, že ke svému zajištění volí produkty naší pojišťovny.“

I díky mírnému nárůstu počtu pojistných smluv se Pojišťovna České spořitelny přiblížila hranici 1,8 milionu unikátních klientů. S růstem objemu předepsaného pojistného rostl i stav rezerv. Celkový objem finančního umístění prostředků pojistně-technických rezerv v roce 2012 přesáhl hranici 24 miliard korun. Úspěšný rok to byl i pro klienty, kteří získali velmi dobré zhodnocení. U produktů tradičního a univerzálního životního pojištění činilo zhodnocení 4,15 %, u běžně placeného FLEXI životního pojištění pak 5,44 %.

Velmi dobré výsledky se podílejí na oblibě pojistných produktů a pojistný kmen se stále rozrůstá. V rámci produktů Pojišťovny České spořitelny pojištěno téměř 1,8 milionu osob. Předepsané pojistné za rok 2012 přesáhlo 10,7 miliardy korun, což představuje nárůst o 0,2 % oproti roku 2011.

Pojišťovna České spořitelny pokračuje ve své strategii zaměřené na podporu kvalitního finančního zajištění klientů v případě závažné životní situace.


Pojišťovna České spořitelny

 

Kalkulačka životního pojištění:

www.pojistovnacs.cz/flexi/kalkulator/

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Facebook Twitter

Související články

06.02.2013Klienti Pojišťovny České spořitelny si mohou odečíst až 1,6 miliardy ze základu daně
23.01.2013Pojišťovnictví v roce 2013: Pojišťovna České spořitelny

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.