Pojišťovny » Tiskové zprávy » Policistům hrozí úrazy s trvalými následky stejně často jako úředníkům  

Policistům hrozí úrazy s trvalými následky stejně často jako úředníkům  

19.6.2015, Tiskové zprávy, Pojišťovna České spořitelny

Policistům hrozí úrazy s trvalými následky stejně často jako úředníkům  

Podle statistik Pojišťovny České spořitelny hrozí policistům úrazy s trvalými následky stejně často jako úředníkům. Mezi nejrizikovější povolání patří dělník, truhlář a řidič z povolání. Trvalé následky zůstávají nejčastěji po úrazech z období letních prázdnin, rizikový je také leden a květen. Téměř o třetinu trvalých následků úrazu se dělí klienti ve věku 30–42 let, v 70 % případů jde o muže. Nejvíce úrazů pojišťovně hlásí lidé z Českých Budějovic a Frýdku-Místku. Převažují lehčí zranění, za ty nejzávažnější mohou dopravní nehody.

„U trvalých následků úrazu ročně evidujeme kolem 2 900 nových pojistných událostí. Klienti nejčastěji hlásí méně závažné úrazy, do 25 % tělesného poškození (v 96 % případů). Jde například o jizvy, ztrátu zubů nebo článku prstu,“ shrnuje situaci Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Každý rok se bohužel deset klientů dostane k hranici 100 % tělesného poškození,* protože jim sčítáme i 5 zranění, která zanechala závažné následky. Za těžkými úrazy stojí dopravní nehody nebo pády z výšky.“

V čele pomyslného žebříčku povolání, kterým hrozí nejvíce trvalých následků úrazu, stojí dělníci, truhláři, řidiči z povolání, ostatní řemeslníci a studenti. Pojišťovna eviduje stejný počet úrazů u manažerů jako u čerstvých maminek, u kuchařů jako u hasičů a u policistů jako u úředníků. Nejrizikovějšími měsíci pro vznik úrazu s trvalými následky jsou leden, květen, červenec, srpen a září. 

Největší úrazovost s trvalými následky pojišťovna eviduje u klientů ve věku 30–42 let (28 %) a u dětí 0–18 let (25 %). Zatímco u dětí je poměr trvalých následků mezi pohlavími celkem vyrovnaný (40 % děvčata : 60 % chlapci), ve věkové skupině 18–24 let výrazně „vedou“ muži (81 %). V pozdějším věku je poměr 30 % ženy : 70 % muži.

Nejvíce úrazů s trvalými následky je u dospělých v okresech České Budějovice a Frýdek-Místek, u dětí v okresech Klatovy a Most.

Klienti si jsou vědomi možných trvalých následků úrazu a často si toto riziko pojišťují. Průměrná sjednaná částka na pojistné smlouvě je 570 000 Kč. Se čtyřnásobnou progresí ve FLEXI životním pojištění takový klient může od pojišťovny dostat až 2,28 mil. Kč.

*Jak vypadá zranění klienta se 100 % tělesného poškození?

Například ztráta jedné končetiny v kyčelním kloubu (60 %) + ztráta sleziny (15 %) + omezení hybnosti kolenního kloubu u druhé nohy (25 %).

Trvalé následky PČS

Trvalé následky PČS_1

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Facebook Twitter

Související články

10.06.2015Výzkum PČS: Polovina dětí vůbec nesportuje, přesto je rodiče častěji pojistí na úraz než na nemoc
22.05.2015Pojišťovna roku 2014 v kategorii životní pojištění? PČS a její FLEXI
21.04.2015Výzkum PČS: V nepříznivých životních situacích spoléháme na životní pojištění víc než na partnera
15.04.2015Rozhovor s Petrem Procházkou z PČS: Zpětná vazba od partnerů posouvá FLEXI správným směrem
13.04.2015PČS hlídá kvalitu a nekvalitním zprostředkovatelům uděluje červené karty [Aktualizováno]

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.