Pojišťovny » Tiskové zprávy » Pivo za 70 000 korun! Nesmysl? Realita!

Pivo za 70 000 korun! Nesmysl? Realita!

17.4.2014, Tiskové zprávy, Česká pojišťovna

Pivo za 70 000 korun! Nesmysl? Realita!

Zákon hovoří jasně: řízení pod vlivem alkoholu i jiných omamných látek je v České republice přísně zakázáno. Vydáte-li se za volantem na silnici posilněni alkoholem, riskujete nejen pokutu, zákaz řízení či dokonce pobyt ve vězení, ale případná autonehoda vás může snadno zadlužit na celý život. Vystavujete se totiž riziku náhrady všech způsobených škod, které jako opilý řidič zaviníte. Pojišťovna sice škodu poškozeným z vašeho povinného ručení uhradí, toto vyplacené pojistné plnění však bude po vás, jako viníkovi nehody, vymáhat zpět. Cena jednoho piva po nedělním obědě se tak může snadno vyšplhat na desetitisíce korun! Podívejte se na odstrašující příběhy, které v poslední době řešila Česká pojišťovna.

Desetistupňové pivo za 70 000 korun

Účet v hodnotě bezmála 600 000 korun si vystavil řidič, který nedal na vyznačeném přechodu přednost chodkyni a způsobil jí tak mnohočetné zlomeniny. Náhrada škody, kterou pojišťovna vyplatila za zdravotní péči zraněné paní, se vyšplhala na částku 560 000 Kč. Rozbor krve prokázal, že řidič před jízdou vypil takové množství alkoholu, které odpovídá přibližně osmi desetistupňovým pivům. Neukázněného motoristu tedy přišel jeden půllitr na 70 000 korun. Vedle dluhu, který bude řidič dlouho splácet, si z této své eskapády odnesl také nepodmíněný trest v délce dvanácti měsíců.

Dvanáctistupňové pivo za 67 000 korun

Ano, na tolik vyšla jedna „dvanáctka“ třicetiletého muže. V opilosti totiž nezvládl včas zastavit svou Fabii a zezadu narazil do luxusního automobilu, který stál na křižovatce a čekal na zelenou. Přestože nešlo o vážnou nehodu a naštěstí to odnesly jen „plechy“, škoda na limuzíně se vyšplhala na 470 000 korun. Přivolaná policejní hlídka naměřila mladému muži v krvi množství alkoholu odpovídající zhruba sedmi dvanáctistupňovým pivům. Nezodpovědného řidiče tedy čeká splácení bezmála půlmilionového dluhu, za který by sám mohl koupit například nový automobil.

Přes veškeré osvětové i odstrašující kampaně řidiči i nadále sedají za volant opilí. Česká pojišťovna tak ročně řeší zhruba tisícovku případů, ve kterých hrají roli alkohol či jiné omamné látky. Smutnou rekordmankou poslední doby je mladá řidička, která po vypití sklenky vína a malé slivovice způsobila dopravní nehodu, při níž vážně zranila chodce. Náklady spojené s léčením poškozeného, bolestným, ztížením společenského uplatnění a ztrátou výdělku se vyšplhaly na více než 23 000 000 korun! Doporučení pojišťovny tak jednoznačně kopíruje notoricky známou výzvu – alkohol za volant nepatří!

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Facebook Twitter

Související články

27.03.2014ČP: Nehod se zvěří na jaře přibývá
26.03.2013Velikonoce jsou tu, pozor na opilé řidiče, ale i cyklisty a chodce
12.03.2014ČP: Auta se kradou nejvíce v březnu a nejméně v srpnu
29.11.2013Zimní motoristická sezona: čelní skla v ohrožení

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.