Pojišťovny » Tiskové zprávy » Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk

Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk

28.11.2013, Tiskové zprávy, APFČR

Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk

Prezidium Asociace penzijních společností ČR (APSČR) dnes zvolilo nového prezidenta a dva viceprezidenty. Novým prezidentem se stal Vladimír Bezděk, generální ředitel a předseda představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Novým viceprezidentem byl zvolen Tomáš Vystrčil, člen představenstva Conseq penzijní společnosti. A třetím členem vedení Asociace zůstává dosavadní viceprezident Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Česká spořitelna - penzijní společnosti.

„Velice si vážím důvěry, které se mi zvolením do čela Asociace dostalo od mých kolegů napříč penzijními společnostmi a těším se na dobrou vzájemnou spolupráci. Jako zástupce lídra trhu vnímám významnou spoluodpovědnost za další směřování celého penzijního sektoru v rámci nově nastaveného důchodového systému v České republice. Děkuji odstupujícímu prezidentovi Karlovi Svobodovi za intenzivní práci při zavádění důchodové reformy a jeho práci pro Asociaci,“komentoval volbu Bezděk.

Vladimír Bezděk vystřídal ve funkci prezidenta APSČR Karla Svobodu, který byl zvolen před rokem po rezignaci Jiřího Rusnoka. Svoboda odchází z pozice šéfa ČSOB Penzijního fondu Stabilita, a končí proto také jeho působení v APSČR.

Bezděk se stává prezidentem APSČR na sklonku roku, který byl ve znamení změn na poli důchodového zajištění. Prvního ledna začalo v rámci třetího pilíře nově fungovat doplňkové penzijní spoření, které nabízí v účastnických fondech různé investiční strategie, měnila se výše státních příspěvků dosavadního penzijního připojištění a lidé mohli začít uzavírat důchodové spoření – tedy vstupovat do II. pilíře důchodového systému. Jaká budoucnost čeká právě druhý pilíř nebo jak populární se stanou účastnické fondy třetího pilíře, to budou zřejmě dvě nejžhavější témata, která bude v nové funkci Vladimír Bezděk řešit.

Tomáš Vystrčil vystřídal na pozici viceprezidenta Mojmíra Boucníka, člena představenstva AXA penzijní společnosti, který stejně jako Svoboda v penzijní společnosti končí.

APSČR

Zdroj: APFČR

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.