Pojišťovny » Tiskové zprávy » Nejčastěji se pojišťují Petrové a Jany, mezi příjmeními vedou Novákovi

Nejčastěji se pojišťují Petrové a Jany, mezi příjmeními vedou Novákovi

6.1.2014, Tiskové zprávy, Pojišťovna České spořitelny

Nejčastěji se pojišťují Petrové a Jany, mezi příjmeními vedou Novákovi

FLEXI životní pojištění si nejčastěji sjednávají Petrové, Jirkové a Honzové, výčtu ženských jmen dominují Jany, Marie a Lenky. Mezi pojištěnými dětmi vedou chlapecká jména Honzík, Kubík a Tomáš, z děvčat je nejvíce Terezek, Katek a Lucií. Jen těchto jedenáct křestních jmen tvoří pětinu všech klientů Pojišťovny České spořitelny. Novákových je mezi pojištěnými stále nejvíce, následují Svobodovi a Novotní. Mezi klienty najdeme ale také Ariany nebo Jasoně.

„Stále častěji se mezi klienty setkáváme s nevšedními jmény, s přechylováním mužských jmen a se zdrobnělinami. A tak máme mezi klientkami Andělíny, Severíny, Pěvušky, Alešky nebo Dášenky. Járu Cimrmana by potěšilo, že se líbí i Jasoň. Tato jména mají klienti skutečně zapsána v občanském průkazu,“ říká Jana Jirásková, tisková mluvčí Pojišťovny České spořitelny.

 

příjmení

jméno mužské

jméno chlapecké

jméno ženské

jméno dívčí

nevšední jména

nevšední jména

Novákovi

Petr

Jan

Jana

Tereza

Milovan

Ariana

Svobodovi

Jiří

Jakub

Marie

Kateřina

Alfonz

Aleška

Novotní

Jan

Tomáš

Lenka

Lucie

Tichomír

Libora

Dvořákovi

Pavel

Martin

Hana

Veronika

Arsenius

Dášenka

Černí

Martin

Lukáš

Eva

Eliška

Jasoň

Pěvuška

Procházkovi

Josef

Ondřej

Petra

Adéla

Andělín

Polyxena

Kučerovi

Jaroslav

David

Alena

Barbora

Vojmír

Bernardina

Veselí

Tomáš

Petr

Martina

Kristýna

Florin

Voršila

Horákovi

Miroslav

Michal

Kateřina

Michaela

Severín

Česlava

Němcovi

Zdeněk

Vojtěch

Jitka

Anna

Pravomil

Alfréda


Přes všechna neobvyklá jména ta stará česká stále obsazují první příčky. Hlavně u dětí mladších pěti let je návrat staročeských jmen patrný. Vrací se Aničky i Toníci. V domácnostech, ve kterých mají rodiče jiná příjmení, děti v naprosté většině případů dostávají příjmení po otci.

Pojišťovna České spořitelny má 1,8 milionu klientů. Mezi nimi existuje 215 000 různých příjmení a 10 500 rozdílných jmen. Dvacet procent klientů pokryje pouze 11 křestních jmen.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Facebook Twitter

Související články

30.08.2013Podzimní kampaň FLEXI upozorňuje na vážné životní situace
27.03.2012FLEXI životní pojištění: Jarní kampaň ve znamení otevřenosti
07.09.2010Kampaň na FLEXI životní pojištění opět v konceptu Změny nás baví
04.03.2013Nová marketingová kampaň: FLEXI. Pro jistotu.

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.