Pojišťovny » Tiskové zprávy » Nejbezpečnějším krajským městem je podle ČP Indexu Ústí nad Labem

Nejbezpečnějším krajským městem je podle ČP Indexu Ústí nad Labem

4.11.2014, Tiskové zprávy, Česká pojišťovna

Nejbezpečnějším krajským městem je podle ČP Indexu Ústí nad Labem

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v prvním pololetí tohoto roku jezdilo nejbezpečněji v Ústí nad Labem, které si tak oproti 1. pololetí minulého roku výrazně polepšilo. Na první příčku žebříčku ČP Indexu se totiž posunulo až z devátého místa. Na opačném konci tabulky potom skončila města Brno, Plzeň a České Budějovice. V žebříčku okresních měst se jezdilo bez nehod se smrtelnými či těžkými zraněními celkem ve dvanácti z nich. Poslední místo v žebříčku bezpečnosti patří Uherskému Hradišti, které bylo vyhodnoceno jako nejméně bezpečné okresní město prvního pololetí roku 2014.

Prostřednictvím ČP Indexu hodnotí Česká pojišťovna již více než deset let bezpečnost na silnicích 13 krajských a 59 okresních měst naší republiky. Index vychází ze statistik dopravních nehod Policie ČR a vyjadřuje úroveň nehodovosti na základě počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách ve vztahu k počtu obyvatel daných měst.

Nejbezpečněji se jezdí v Ústí, nejhůře dopadly Budějovice

Ústí nad Labem se v posledních letech drželo spíše ve druhé polovině tabulky. Jeho průměrné umístění od roku 2011 bylo 10. místo. Letos však Ústí obsadilo první příčku a stalo se tak nejbezpečnějším krajským městem první poloviny roku. Došlo zde totiž pouze ke třem vážným nehodám, přičemž při žádné z nich naštěstí nedošlo ke smrtelnému zranění. Nejnebezpečnějším krajským městem byla v první polovině roku 2013 dle ČP Indexu Plzeň. Ta si letos vyměnila místo s Českými Budějovicemi, které se na chvostu drží dlouhodobě. V prvních šesti měsících letošního roku zde došlo k 18 vážným nehodám, z nichž 4 byly bohužel smrtelné.

Nejvíce vážných nehod (nehod, při kterých byl těžce zraněn nebo usmrcen člověk) připadá na Prahu (109) a Brno (46). Smrtelné nehody se v loňském roce kromě Ústí nad Labem zcela vyhnuly i dalším krajským městům - Pardubicím, Jihlavě a Karlovým Varům.

Celkem dvanáct okresních měst bez vážných nehod

O první příčky v tabulce okresních měst ČP Indexu se v první polovině roku podělilo hned dvanáct z nich. Bez vážných nehod se jezdilo v Českém Krumlově, Prachaticích, Domažlicích, Rokycanech, Tachově, České Lípě, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Svitavách, Blansku, Bruntále a Jeseníku. Avšak oproti stejnému období minulého roku je to výrazně méně. Loni si totiž pomyslný čistý štít zachovalo hned dvacet měst. Velké zlepšení letos zaznamenaly například Jičín (z 57. na první místo), Most (z 51. na 13. místo), Žďár nad Sázavou (z 55. na 17. místo) a Prachatice (z 39. na 1. místo). Nejhůře za sledované období dopadlo Uherské Hradiště, Náchod a Klatovy.

 

1. pololetí 2014

Krajská města

1. pololetí 2013

1.

Ústí nad Labem

9.

2.

Hradec Králové

7.

3.

Liberec

4.

4.

Jihlava

3.

5.

Karlovy Vary

1.

6.

Olomouc

5.

7.

Pardubice

2.

8.

Praha

6.

9.

Ostrava

8.

10.

Zlín

10.

11.

Brno

11.

12.

Plzeň

13.

13.

České Budějovice

12.

 

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Facebook Twitter

Související články

30.10.2014Česká pojišťovna: Zimní pneumatiky - Pojištění a fakta
16.10.2014Česká pojišťovna už letos odhalila pojistné podvody za 365 milionů korun
07.10.2014Česká pojišťovna pomohla během letní sezóny třem tisícovkách turistů v nesnázích
02.10.2014Invalidita a pracovní neschopnost významně zasahují do příjmů Čechů
23.09.2014Přírodní živly škodily i o prázdninách
18.09.2014Projekt Gentleman silnic letos slaví desáté výročí
08.04.2014Rekordní ČP Index: V sedmi okresních městech se jezdilo bez vážných nehod
04.11.2013Nejbezpečnějším krajským městem jsou opět Karlovy Vary

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.