Pojišťovny » Tiskové zprávy » Infarkt myokardu? Nejohroženější jsou řidiči

Infarkt myokardu? Nejohroženější jsou řidiči

6.5.2013, Tiskové zprávy, Pojišťovna České spořitelny

Infarkt myokardu? Nejohroženější jsou řidiči

Podle statistik Pojišťovny České spořitelny postihne infarkt nejčastěji profesionální řidiče, manažery a úředníky. Nejohroženější skupinou jsou muži, obézní kuřáci, ve věku nad 45 let. Největší výskyt tohoto onemocnění pojišťovna zaznamenala v Moravskoslezském kraji. Infarkt myokardu je součástí pojištění velmi vážných onemocnění, které si klienti mohou sjednat v rámci životního pojištění.

Ischemické nemoci srdce jsou nejčastější příčinou hospitalizace v ČR a zároveň nejčastější příčinou úmrtí. Na roční úmrtnosti se podílejí přibližně čtvrtinou. A to se od roku 1985 snížila úmrtnost na infarkt o 50 % u mužů a o 40 % u žen,“ shrnuje statistiku vedenou Ústavem zdravotních informací a statistiky Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny. „Průměrný věk při prvním prodělaném infarktu je podle celorepublikové statistiky u mužů 65 let a u žen 72 let. Muži jsou k onemocnění náchylnější, potrápí je v 80 % případů. Onemocnění se ale rozhodně nevyhýbá ani mladším. Našemu nejmladšímu klientovi s infarktem bylo 36 let a šlo právě o ženu.“

Infarkt nejčastěji postihne profesionální řidiče a zaměstnance v dopravě (15 % případů), následují manažeři (6 % případů) a úředníci (5 % případů). Řidiči onemocní nejdříve, v průměru ve 45 letech, úředníci kolem 50 let věku a manažeři ještě o pět let později. Z pohledu krajů jsou nejohroženější obyvatelé Moravskoslezského, Plzeňského a Jihomoravského kraje. Se zúžením tepen častěji bojují muži, a to v 84 % případů, nejrizikovější je kombinace obezity, kouření a vyššího věku. To říkají statistiky pojistných událostí Pojišťovny České spořitelny.

Samotná hospitalizace dnes trvá jen velmi krátkou dobu. Pacienta, který je bez komplikací, pustí domů zhruba za 6 dnů, dochází pak jen na pravidelné kontroly. Následnou rehabilitaci v lázních mu stát neproplácí tak často jako dřív,“ říká Petr Kohoutek. „Klientům se proto hodí peníze z pojištění velmi vážných onemocnění. Jednorázově vyplacený obnos mohou použít právě na financování následné rehabilitace.“

Ve FLEXI životním pojištění si klienti mohou riziko infarktu pojistit v rámci velmi vážných onemocnění, a to jak v kompletní, tak v základní variantě. Kompletní varianta obsahuje 24 závažných onemocnění, základní zahrnuje čtyři nejčastější z nich (rakovinu, mozkovou mrtvici, totální ledvinové selhání a infarkt). Pojištění velmi vážných onemocnění klienta chrání až do 65 let. Výše pojistné částky je limitována čtyřmi miliony korun.

Kalkulačka životního pojištění:

www.pojistovnacs.cz/flexi/kalkulator/

 

Pojišťovna České spořitelny


Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Facebook Twitter

Související články

16.04.2013Vyšší plnění za vícečetná poranění
03.04.2013Předepsané pojistné za více než 10,7 miliardy Kč
11.03.2013Martin Diviš zvolen novým prezidentem České asociace pojišťoven
08.03.2013Zlatá pecka pro FLEXI životní pojištění

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.