Pojišťovny » Tiskové zprávy » Denní odškodnění v případě pracovní neschopnosti už od prvního dne

Denní odškodnění v případě pracovní neschopnosti už od prvního dne

17.12.2010, Tiskové zprávy, Victoria Volksbanken pojišťovna, a.s.

Denní odškodnění v případě pracovní neschopnosti už od prvního dne

Ženy mají nejčastěji podvrtnuté kotníky, muži řezné rány.

Běžným standardem úrazového pojištění je krytí rizik, jako jsou trvalé následky, smrt následkem úrazu, operace nebo kosmetické operace, ale i denní odškodné při pracovní neschopnosti.

Denní odškodnění v případě pracovní neschopnosti způsobené úrazem obvykle pojišťovny proplácejí až od 3. nebo dokonce až od 6. dne neschopnosti. „V rámci úrazového pojištění proplácíme denní odškodnění v případě pracovní neschopnosti již od prvního dne. Navíc nerozlišujeme, zda se jedná o zaměstnance nebo OSVČ,“ říká Roman Stieger, ředitel obchodní sítě VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovny, a. s.

Podle statistik, které má k dispozici VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovna, a. s., je nejčastějším úrazem žen podvrtnutí kotníku (11 %). Druhým nejčastějším úrazem žen jsou pak řezné rány (10 %). U mužů je to právě naopak. Jejich nejčastějším úrazem je řezná rána (16 %), druhým nejčastějším úrazem je podvrtnutý kotník (9,5 %). „Je to tak, nejčastěji si ženy podvrtnou kotník, což způsobují především vysoké podpatky. Muži si způsobují úrazy především při manuální práci v zaměstnání nebo ve volném čase a při sportu,“ komentuje statistiku Roman Stieger.

Zdroj: Victoria Volksbanken pojišťovna, a.s.

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.