Pojišťovny » Tiskové zprávy » AXA Group věnovala v roce 2015 na společensky odpovědné aktivity 1,5 milionu Kč

AXA Group věnovala v roce 2015 na společensky odpovědné aktivity 1,5 milionu Kč

8.1.2016, Tiskové zprávy, AXA group

AXA Group věnovala v roce 2015 na společensky odpovědné aktivity 1,5 milionu Kč

Finanční skupina AXA věnovala v uplynulém roce na společensky odpovědné aktivity téměř 1,5 milionu Kč. Podeváté v řadě podpořila grantový program Na zelenou Nadace Partnerství, který se zaměřuje na bezpečnost dětí v dopravním provozu, dlouhodobě se věnuje také tématu finanční gramotnosti dětí na základních a středních školách prostřednictvím podpory projektu ŠIK a rozvoji dobrovolnických aktivit svých zaměstnanců.

Minulý rok, který byl zároveň posledním rokem vzájemné spolupráce, podpořila AXA Grantový program Na zelenou částkou 800 tisíc Kč. Díky této podpoře uskutečnilo své projekty bezpečných cest do školy již více než 80 škol z celé České republiky a z podpořených projektů vzešlo 50 realizovaných, v některých případech i rozsáhlých, úprav nevyhovující dopravní infrastruktury ve všech regionech ČR. „Na tomto programu jsme oceňovali zejména komplexní a motivační způsob zapojení dětí do řešení místních problémů. V procesu mapování, plánování a řešení nebezpečných dopravních míst v blízkosti cest do škol hrály děti velmi aktivní roli, která zahrnovala sběr podnětů k řešení, besedy s odborníky a policisty, zadání vypracování odborné dopravní studie, ale i prosazení navrhovaných řešení u místních zastupitelstev. V praxi si tak děti mohly ověřit, zda svým zájmem a zapojením do veřejného života mohou něco změnit," doplňuje k dlouhodobé spolupráci s Nadací Partnerství Karel Žyla, manažer PR a komunikace AXA v ČR a SR.

Od roku 2011 je AXA generálním partnerem školního vzdělávacího programu Finanční gramotnost do škol, který je vysílán na 402 základních a středních školách zapojených do Školního informačního kanálu (ŠIK). Na aktualizaci naučných spotů vysílaných v rámci ŠIKu věnovala v loňském roce AXA více než 0,5 milionu Kč.

I v roce 2015 se 211 zaměstnanců skupiny AXA v ČR a na Slovensku zapojilo do celosvětového Týdne společenské odpovědnosti pořádáného každoročně mateřskou společností AXA Group, během kterého ušli, ujeli na kole nebo koloběžce 806 km a podle principu, že jeden km se rovná jednomu euru, věnovali tuto částku vybraným neziskovým organizacím na podporu jejich činnosti. Kromě finanční pomoci však pomáhali zaměstnanci i osobně.

„V prosinci jsme zorganizovali vánoční sbírku léků a hygienických potřeb nebo dobročinný jarmark, z jehož výtěžku jsme finančně podpořili Hospic sv. Alžběty v Brně, Domov sv. Karla Boromejského v Praze a krizové centrum Brána do života v Bratislavě. Ve všech těchto městech máme svoje kanceláře a tak naši dobrovolníci pomáhali v těchto organizacích i s úklidem, malováním, úpravou zahrad nebo jako společníci seniorů,“ dodává k Týdnu společenské odpovědnosti AXA Group Karel Žyla.

Zdroj: AXA group

Facebook Twitter

Související články

23.12.2015 AXA v Polsku roste prostřednictvím akvizice pojišťovny Liberty Ubezpieczenia
01.12.2015AXA: Pojistné podvody jsou v ČR pro klienty, ale i poradce stále lákavým způsobem k obohacení
10.11.2015AXA spouští nový e-shop
15.10.2015Axa již posedmé nejhodnotnější značkou mezi světovými pojišťovnami
07.10.2015AXA investiční společnost posiluje svůj tým
01.10.2015AXA Assistance přichází s novým firemním pojištěním Travel4Business
04.09.2015AXA spustila novou mediální kampaň
15.06.2015Martin Vogl: Kvalita a inovace pomáhají společnosti AXA růst i v době stagnace

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.