Pojišťovny » Talanx získává IBM jako nového partnera datového centra

Talanx získává IBM jako nového partnera datového centra

22.12.2015, Pojišťovny, Talanx

Talanx získává IBM jako nového partnera datového centra

V budoucnu bude IBM Germany spolupracovat s datovým centrem Talanx Primary Insurance Group v Německu. IBM Deutschland GmbH a Talanx Systeme AG, poskytovatel IT pojištění, podepsali smlouvu o zajišťování těchto zdrojů. Talanx obdrží možnost využívat flexibilní hybridní cloud od služby IBM. Pojišťovna se proto rozhodla, že bude využívat tzv. privátního cloudu, ale v případě potřeby bude mít přístup i k veřejnému cloudu služeb infrastruktury IBM, SoftLayer. Spolu s nižšími náklady využívané služby, jsou výhodou větší flexibilita dostupného množství a ještě větší stabilita přímo v provozu. Smlouva je uzavřena na dobu sedmi let.

„Naším cílem je podpořit práci všech divizí Talanx Insurance Group s ještě lepším zabezpečením, state-of-the-art IT infrastrukturou," řekl Jörn Stapelfeld, generální ředitel společnosti Talanx Systeme AG. „Jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí je správné a je důležitým krokem směrem k dalšímu zlepšení v naší nabídce služeb a efektivnosti."

Talanx tím pokračuje ve standardizaci služeb IT infrastruktury, která přijal v posledních letech. Nová architektura poskytuje velmi vysoký stupeň automatizace, dláždí tak cestu pro další digitalizaci IT služeb. Kromě toho, se hlavní pozornost zaměřuje na návrh smlouvy o ochraně údajů. IT prostředí splňuje nejnáročnější požadavky na kvalitu a bezpečnost dat. IBM a Talanx i mají identické certifikáty k zabezpečení dat.

Privátní část hybridní cloud architektury běží stejně, jako soukromý cloud podniku v rámci vyhrazeného prostředí. Toto řešení umožňuje rychlou identifikaci a analýzu chyb aplikací, a pomáhá, aby byly nové služby rychleji k dispozici. Kromě toho, je přiměřené pracovní zatížení naplánováno do budoucna tak, aby se dalo plynule přejít na veřejný cloud SoftLayer datového centra IBM ve Frankfurtu, kde se využívá kombinování soukromého a veřejného cloudu, aby mohli vytvořit další flexibilitu nákladů pro Talanx.

„Naše hybridní cloud řešení má rozhodující význam pro rychlý vývoj a implementaci nových nabídek služeb pro všechny primární skupiny Talanx, které jsou pojištěny v Německu," říká Christian Keller, generální ředitel Global Technology Services IBM Deutschland. „Kromě toho, Talanx může snížit své provozní náklady s doručovacím modelem, který byl již schválen."

Nové datové centrum společnosti IBM pro Talanx Primary Insurace Group, se nachází v oblasti Frankfurtu v Německu. Služby bude provozovány výhradně z Německa, Polska a České republiky.

Smlouva o zajišťování zdrojů, bude pro dokončení přechodu na nové prostředí, poskytována do konce roku 2017.

Autor: Blanka Dalešická
Zdroj: Talanx

Facebook Twitter

Související články

10.12.2015Seznamte se. Talanx Group, evropský gigant na poli pojištění a zajištění.
07.09.2015Koncern Talanx přeskupuje aktivity životního pojištění v Německu
27.07.2015Rozhovor s Otokarem Cudlmanem o vizi HDI i jeho mnohaleté kariéře

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.