Pojišťovny » Ředitel VoZP byl obviněn z korupce

Ředitel VoZP byl obviněn z korupce

8.3.2016, Pojišťovny, Lidovky.cz

Ředitel VoZP byl obviněn z korupce

Protikorupční policie ke konci minulého roku začala řešit kauzu ohledně vysoce postaveného manažera Vojenské zdravotní pojišťovny, Karla Šteina. Byl obviněn z pochybného hospodaření instituce s obratem 14 miliard korun, která zajišťuje lékařskou péči českým vojákům.

„Generální ředitel považuje své obvinění za zcela absurdní a chápe ho jako další pokus o kriminalizaci Vojenské zdravotní pojišťovny,“ reagoval na čerstvé stíhání mediální manažer úřadu Richard Medek. Samotný Štein nezvedal telefon a nereagoval ani na SMS zprávy.

Na koncertech českých zpěváků a hudebníků se měla objevit loga Vojenské zdravotní pojišťovny. Na propagaci byla vypsána veřejná zakázka. Propagace stála miliony, ty ale zmizely.

Při podrobnějším prolistováním přehledu marketingových zakázek vojenské pojišťovny, je jasné, že tu něco nesedí. Zakázky totiž byly původně vypsány jako tendry malého rozsahu, vždy s předpokládanou cenou 500 tisíc korun. K tendr se hlásily firmy, které k sobě měly hodně blízko. Sídlily například v té samé budově. Alespoň papírově.

Podezřelé firmy přitom nemají společné jen sídlo. Důležitější jsou personální vazby. Jejich jednatelé a manažeři Martin Lafek, Pavel Vondruška a Josef Svoboda se ocitli na tom samém usnesení o zahájení trestního stíhání, jako již zmíněný Karel Štein. Společně tak čelí obvinění z pokračujícího zločinu sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky a podplácení. Podle policie mají tvořit skupinu, která v minimálně pětatřiceti zakázkách připravila pojišťovnu o 12,5 milionu korun.

Šéf pojišťovny se dosud nechtěl k obvinění vyjadřovat. Přes svého mluvčího před pár dny vzkázal, že se považuje za oběť uměle a účelově vytvořené kauzy a že při uzavírání smluv nedošlo k porušení zákona.

Propagace pojišťovny, za kterou se Štein celebritám omlouvá, proběhla především na papíře. Samotní interpreti neměli o reklamě ani tušení. O to více tato informace Jarka Nohavicu a Hanu Křížkovou zaskočila, protože ti reklamu na svých koncertech dokonce odmítají.

Štein měl údajně všem umělcům poslat omluvný dopis a ujistit je, že se sám osobně zapojí do vyšetřování. 

Vyšetřovací tým čtyřčlennou skupinu včetně Steinera odposlouchával a sledoval. Došel k přesvědčení, že si obvinění podnikatelé – Lafek, Vondruška a Svoboda – rozdali vyplacené miliony mezi sebe. Minimálně v jednom případě vyšetřovatelé zaznamenali přesný pohyb úplatku.

Zdroj: Lidovky.cz

Facebook Twitter

Související články

09.03.2016Technologie Mojito připojí k T-Mobilu i vaše starší auto
10.03.2016Video s Petrem Michailovem: "Handlování s provizemi nemá úroveň"
09.03.2016Houston Ross bude jmenován novým COO NN ČR/SR
08.03.2016Česká pojišťovna inovuje pojištění bytových domů
07.03.2016Přes 430 tisíc klientů Kooperativy ušetří díky životnímu  pojištění na daních
07.03.2016Jihoafrická zdravotní pojišťovna bude dávat klientům Apple Watch za 620 korun
08.03.2016UNIQA pojišťovna přichází s novým pojištěním bydlení

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.