Pojišťovny » PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna zahajuje pilotní provoz

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna zahajuje pilotní provoz

3.11.2015, Pojišťovny, První klubová pojišťovna

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna zahajuje pilotní provoz

Příprava ostrého startu PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny pokročila do další fáze: v říjnu byl zahájen pilotní provoz. Tato komunitní internetová pojišťovna v uvedeném režimu uzavírá pojistky a vyplácí pojistná plnění pouze úzkému startovacímu kmeni členů. Pilotní provoz potrvá do února 2016, kdy pojišťovna přejde do plného provozu pro všechny zájemce.

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna nabídne pojištění na principu peer-to-peer (P2P). To již funguje například v sousedním Německu, kde je jeho hlavním představitelem společnost Alecto GmbH. P2P pojištění je dalším z trendů, vyrůstajících z nových komunikačních technologií a sociálních sítí. Ty umožňují lidem přímé kontakty a využití zboží a služeb bez zprostředkovatele. Příkladem je třeba fenomén UBER konkurující klasickým taxíkům, CouchSurfing a Airbnb, nabízející ubytování v soukromí, ale i řada finančních služeb jako peer-to-peer půjčky nebo prodej valut bez bankovních poplatků. PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna prošla náročným řízením České národní banky, získala pojišťovací licenci dle příslušného zákona a podléhá dohledu ČNB. 

P2P pojištění je postaveno na vazbách mezi pojištěnci, kteří vkládají peníze za pojistné do společného fondu. Z něj se vyplácí plnění a pojištěnci mají možnost obdržet zpět část zisku – na rozdíl od klasického pojištění, kde si zisk nechává pojišťovna. Zisk je navíc vyšší, než v klasickém pojišťovnictví, protože P2P pojišťovny mají štíhlý a efektivní provoz bez poboček, nákladného marketingu a provizí pro zprostředkovatele. Marek Orawski, jeden ze zakladatelů, upřesňuje: „V případě PRVNÍ KLUBOVÉ se bude 75 procent zisku rozdělovat mezi ty pojištěnce, kteří v daném roce neměli škodu.“

Majoritním akcionářem pojišťovny je investiční fond RSJ Private Equity a PRVNÍ KLUBOVÁ je členem finanční skupiny RSJ. „Rádi investujeme do nových věcí, které mají nejen potenciál zhodnotit naše investice, ale také něco smysluplně změnit. P2P pojištění by mohlo do odvětví přinést podobnou, nebo ještě silnější změnu, jakou již způsobil příchod menších internetových bank do bankovnictví,“ říká k tomu Libor Winkler, předseda představenstva finanční skupiny RSJ.

Ostrý start se plánuje na únor 2016, kdy bude mít klub pojišťovny takový základní kmen, který usnadní nalezení vazby mezi již přijatými členy a novými zájemci o členství. Navíc v tomto období vám pojišťovna může aktivně pomoci najít mezi základním kmenem osobu, která vás doporučí, nebo vás může doporučit i některý ze zakladatelů.

Dalšími akcionáři jsou AIS Software a 4 fyzické osoby - pojišťovací experti Lubomír Bušek, Miroslav Matocha, Marek Orawski a Filip Saidl. Těm nevyhovoval princip fungování současných pojišťoven a jejich přístup ke klientům a proto se rozhodli zkusit něco nového.

Zdroj: První klubová pojišťovna

Facebook Twitter

Související články

24.07.2015PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna a.s. má licenci a víme, kdo za ní stojí.
03.11.2015PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna zahajuje pilotní provoz
25.08.2015Systém peer-to-peer pojištění prochází evolucí. Jak funguje v zahraničí?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.