Pojišťovny » PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna a.s. má licenci a víme, kdo za ní stojí.

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna a.s. má licenci a víme, kdo za ní stojí.

24.7.2015, Pojišťovny, oPojištění.cz

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna a.s. má licenci a víme, kdo za ní stojí.

Přesto, že český pojišťovnický trh zažívá dlouhodobou stagnaci, přichází na stále nové pojišťovny. PRVNÍ KLUBOVÁ Pojišťovna miliardáře Karla Janečka se pyšní titulem první peer-to-peer pojišťovny v Čechách a sází na zkušenosti odborníků z oboru. A kdo za vznikem stojí?

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna rozšiřuje portfolio skupiny RSJ o další finanční instituci a svým principem kopíruje některé zahraniční pojišťovny, které systém peer-to-peer již několik let používají. „Koncept vychází ze sdílené ekonomiky a ve světě patří k rychle rostoucím segmentům, jak v pojištění samotném, tak například v úvěrování. Skupina RSJ se snaží pro své investice vyhledávat inovativní koncepty a právě z toho důvodu se stala investorem v tomto projektu. Management pojišťovny tvoří experti s dlouholetou praxí v oboru,“ komentovala udělení licence Petra Krystiánová, mluvčí skupiny RSJ.

Peer-to-peer pojištění cílí především na zlevnění pojišťovacích služeb a zjednodušuje celý pojišťovací proces, který se do jisté míry obejde bez klasické pojišťovny. Peer-to-peer pojištění stojí na drobných skupinách pojistníků, které vytvářejí společný finanční základ. V případě, že některý z pojistníků vznese nárok na úhradu škody, je škoda z tohoto základu vyplacena. Pokud pojistník nenahlásí za určité období (zpravidla rok) pojistnou událost, vrací se mu část pojistného zpět, nebo se mu snižuje cena pojistného na další období.

Pokud pojistnou událost nenahlásí žádný z dalších pojistníků ve skupině, jsou výhody systému větší. Naopak v případě vyčerpání společného fondu, mohou být ve skupině pojistníků zaváděny zvláštní, zvýšené taxy za pojištění. Významnou roli tak hraje množství pojistných událostí, které se v rámci skupiny pojistníků řeší. Dojde-li k pojistné události, která přesahuje možnosti společného fondu (tj. peněz od pojistníků), vstupuje do hry klasická pojišťovna, s níž má skupina sjednanou dohodu o krytí.

Spolu se získáním licence složila PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna kapitál 160 000 000 Kč a zveřejnila i své představenstvo a dozorčí radu. Kdo jsou tedy ti profesionálové z oboru, o kterých jsme mohli v souvislosti s prvními zprávami o vzniku pojišťovny číst?

Členy představenstva jsou:

Zdeněk Habala, současný CEO ve společnosti AIS Software, a.s.

Miroslav Matocha, Makléř ve společnosti MATOCHA CONSULTING AND INSURANCE S.R.O. 

Marek Orawski, jednatel společnosti G6 Consulting

Filip Saidl, specialista na P&C pojištění, vývoj pojistných produktů a marketing

Lubomír Bušek, specialista na finanční management a bývalý finanční ředitel pojišťovny MAXIMA, dříve působil jako finanční ředitel i v České pojišťovně.
 

Dozorčí rada:

Předseda Jan Vyhnálek, Ředitel RSJ Private Equity, jenž se zabývá správou portfolia investic ohledně nemovitostí, energetiky, zemědělství, biotechnologií.

Jan Čiernik, poradce ve společnosti AIS Software, a.s.

Jiří Divoký, dohlížitel ve společnosti FP majetková a.s.

Zavedení peer-to-peer pojišťovny v České republice je jistě velmi ambiciózní nápad a bude záležet, jak jej česká veřejnost přijme. 

Autor: Viktor Kořínek
Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

09.07.2015Janečkova RSJ chce vstoupit na pojišťovací trh

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.