Pojišťovny » Projekt Solvency 2 bude zřejmě spuštěn až v roce 2015

Projekt Solvency 2 bude zřejmě spuštěn až v roce 2015

30.1.2012, Pojišťovny, Insurance Times

Projekt Solvency 2 bude zřejmě spuštěn až v roce 2015

Projekt Solvency II bude zřejmě spuštěn až v roce 2015 - namísto původně plánovaného roku 2013 - přičemž plného efektu bude možné dosáhnout až v roce 2016 (místo 2014).

Jako první tuto zprávu zveřejnily německé Financial Times. Deník citoval nejmenovaného výkonného úředníka – jednoho z těch, jehož prostřednictvím tato zpráva unikla.

Mluvčí komisaře EU pro finanční služby Michael Barnier "lituje tohoto zpoždění a cílevědomě pracuje na tom, aby došlo k rychlému zavedení pravidel Solvency II."

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Facebook Twitter

Související články

08.02.2012Seminář Solvency II: Executive summary

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.