Pojišťovny » Projekt bez kola: z jízdních kol se místo zlodějů radují děti v dětských domovech

Projekt bez kola: z jízdních kol se místo zlodějů radují děti v dětských domovech

11.11.2013, Pojišťovny, Česká pojišťovna

Projekt bez kola: z jízdních kol se místo zlodějů radují děti v dětských domovech

Česká pojišťovna věnovala dětem z dětských domovů celkem pět jízdních kol, která v rámci edukativního projektu BEZ KOLA nikdo neukradl, nebo jejichž zloděje se Policii ČR podařilo dopátrat. Projekt BEZ KOLA testoval, jak dlouho vydrží nezabezpečená kola v centrech čtrnácti největších měst naší republiky. Česká pojišťovna přitom pomocí skrytých kamer zaznamenávala chování zlodějů. Nastražená kola zůstala na svém místě pouze v Jihlavě, Pardubicích a Českých Budějovicích. Díky zapojení Policie ČR byli zloději kol z Karlových Varů a Kladna vypátráni a kola nalezena. Všech pět kol bude nyní dělat radost dětem z dětských domovů a stacionářů.

„S policií jsme začali spolupracovat ihned po zveřejnění videí. Podařilo se jim vypátrat již několik pachatelů a dohledat zatím dvě kola. Díky rychlé reakci karlovarské policie bylo v tomto městě kolo nalezeno během jediného dne.
V Kladně pak dokonce během několika hodin,“ uvádí Jan Marek z České pojišťovny. Policie ve zbylých devíti městech po dalších kolech a jejich zlodějích intenzivně pátrá. Pokud by se našla, mohla by potěšit děti v domovech i v dalších městech.

Tři neukradená a dvě nalezená kola Česká pojišťovna věnovala dětským domovům a stacionářům z měst, kde kola nikdo neukradl, nebo naopak kde policie ukradená kola dopátrala. „Od začátku bylo dáno, že navrácená kola věnujeme na dobročinné účely. Do užívání jsme je s radostí předali dětem z Dětského domova v Pardubicích, Unhošti (okr. Kladno), Boršově nad Vltavou (okr. České Budějovice), dále mládeži ze stacionáře v Jihlavě a také v SOS vesničce v Karlových Varech. Kromě samotných kol získaly dětské domovy i set základního cyklistického vybavení v podobě svítilen, helmy, pumpičky, zámku apod. Všechna darovaná kola jsme samozřejmě pojistili proti krádeži,“ dodává Jan Marek.

Dar byl ve všech domovech přijat s nadšením. „O kola je v dětských domovech většinou nouze, proto nám tento dar České pojišťovny udělal velkou radost. Děti se nejvíce těší, že mohou konečně ve větších skupinkách vyrážet na výlety nebo si jen tak zasportovat,“ říká Jiří Beránek, ředitel obdarovaného Dětského domova v Unhošti.

Projekt BEZ KOLA

Česká pojišťovna umístila v červnu a červenci ve čtrnácti vybraných městech ČR horské kolo pořízené v běžném obchodě se sportovním zbožím. Dopravní prostředek však na ulici zůstal bez dozoru jen zdánlivě. Od jeho příjezdu místo po dobu několika hodin sledovala dvojice skrytých kamer. Kolo se vždy „ocitlo“ v lokalitě poblíž center měst, kde lidé na kolech běžně jezdí a kde je také samozřejmě odkládají. Česká pojišťovna k této originální sondě spustila také speciální web www.bezkola.cz, kde varovala před majetkovou kriminalitou a netradiční cestou poukázala na rizika krádeží ve městech.

Projekt BEZ KOLA měl velký virální efekt, navedl majitele jízdních kol k větší obezřetnosti a zabezpečení majetku. Videa z krádeží kol měla na YouTube téměř půl milionu zhlédnutí, webovou stránku www.bezkola.cz dosud navštívilo přes 50 tisíc unikátních návštěvníků.

Za tento originální přístup získala Česká pojišťovna 1. místo v kategorii Nejefektivnější digitální řešení prestižní soutěže WebTop100. Projekt je dále nominován v soutěži Křišťálová lupa a figuruje na shortlistu pěti nejlepších projektů v oblasti „finančních institucí“ evropské soutěže European Excellence Awards 2013.

Bližší informace o projektu a především videa reálných krádeží zaznamenaná skrytou kamerou přímo na místech činu naleznete na internetové adrese www.bezkola.cz.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Facebook Twitter

Související články

06.10.2013Nadace České pojišťovny: Pomáhání máme v popisu práce
02.10.2013Studenti se mohou pojistit proti krádežím na kolejích
31.07.2013BEZ KOLA  aneb za jak dlouho zmizí kolo nechané bez dozoru?
29.07.2013Každý čtvrtý Čech se setkal s krádeží kola

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.