Pojišťovny » Pojišťovny pod drobnohledem: Pojišťovna ČS

Pojišťovny pod drobnohledem: Pojišťovna ČS

16.4.2014, Pojišťovny, Kateřina Lhotská

Pojišťovny pod drobnohledem: Pojišťovna ČS

Pojišťovna ČS provozuje smíšenou pojišťovací činnost takřka výhradně zaměřenou na životní pojištění (ŽP) (1,2% objemu pojistného připadá na neživotní pojištění). Je členem skupiny Vienna Insurance Group (VIG) a jednou z nejvýznamnějších bankopojišťoven na našem pojistném trhu. Pojišťovna se v roce 2011 posunula v celkovém pořadí ze 7. na 5. místo, po 1. čtvrtletí 2013 tuto pozici ještě o stupínek vylepšila a toto postavení drží doposud. Zároveň dosáhla i nejvyššího tržního podílu od roku 2005 – 7,8 %. Nejmenší naopak zaznamenala právě v roce 2005 – 2,3 %.

 

Podstatnou část objemu pojistného tvoří jednorázy a proto je poměrně překvapivé, že jsou její čtvrtletní výsledky tak vyrovnané. Určitě na to nemají vliv hodnoty za NŽP, jak ukazuje následující přehled. V této oblasti je postavení pojišťovny marginální.

 

Mnohem důležitější roli hraje pojišťovna v ŽP, kde se postupně posunula až na pozici „dvojky“ a je poměrně blízko pozici lídra trhu. I ona má však vysoké zastoupení jednorázově placeného pojistného (48,3 %), přestože tento podíl pozvolna klesá. Pojišťovna ovšem také slušně posiluje v běžně placeném pojistném. Kdyby došlo k výrazným poklesům v jednorázech, svoji pozici kvůli tomu oslabí jen málo.

 

Pojišťovna ČS se soustředila především na marketingovou podporu svého „vlajkového“ produktu – pojištění Flexi. Ve druhé polovině roku se pak věnovala přípravě a představení inovací tohoto produktu platných od roku 2014. Například bude plnit již od prvního dne pracovní neschopnosti, kryje všechny stupně invalidity nebo zvyšuje pojistnou částku u trvalých následků úrazu.

Kateřina Lhotská, expert pro pojišťovací sektor EY

Zdroj: Kateřina Lhotská

Facebook Twitter


Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.