Pojišťovny » Novým trendem jsou organizované podvody v životním pojištění

Novým trendem jsou organizované podvody v životním pojištění

15.1.2016, Pojišťovny, Kooperativa

Novým trendem jsou organizované podvody v životním pojištění

V roce 2015 tým specialistů v Kooperativě prověřoval přes 1500 podezřelých případů. Z tohoto počtu bylo v tisíci případech prokázáno podezření na pojistný podvod. Uchráněná hodnota tak dosáhla výše 210 milionů Kč. V roce 2014 byla situace přibližně stejná, tedy 1500 prošetřovaných případů a uchráněná hodnota dosáhla výše 209 milionů Kč.   

Oproti roku 2014 jsme ale ještě navíc spolupracovali s Policií ČR a dalšími pojišťovnami na prošetřování dalších 1800 případů. Jednalo se zejména o organizované pojistné podvody v životním pojištění, kdy se pachatelé pokusili podvodně získat pojistné plnění u více pojišťoven. Do pojistných podvodů byli zapojeni i lékaři a rehabilitační pracovníci, takže nebylo jednoduché jejich činnost odhalit,“ představuje aktuální trend v pojistných podvodech Vojtěch Stavný, vedoucí Bezpečnostního odboru v Kooperativě.

Největší objem pojistných podvodů Kooperativa v roce 2015 řešila v Hradeckém a Pardubickém kraji. Vzestup těchto většinou nejméně problematických regionů má na svědomí další organizovaná skupina, která se zde specializovala na podvody v životním pojištění.

Registrujeme i rostoucí počet případu v pojištění odpovědnosti u podnikatelů. Například u pronájmu vozidel, ke kterým podnikatel zajišťuje i servis. Náklady na poruchy vzniklé ze zanedbané údržby, nebo nesprávného použití, se totiž snaží pokrýt z pojištění odpovědnosti za vadu výrobku,“ popisuje poslední novinku v pojistných podvodech Vojtěch Stavný.

Zdroj: Kooperativa

Facebook Twitter

Související články

08.12.2015Kooperativa spustila zcela nové webové stránky
17.10.2015Kooperativa doprovází do Mexika Czech Republic Rally Team
19.08.2015Za kontaminovanou vodu v Dejvicích už Kooperativa vyplatila přes 27 milionů
10.07.2015Jak se úterní bouřky zapsaly do statistik pojišťoven Allianz a Kooperativa?
27.05.2015Zlatá Koruna: mezi pojišťovnami nadále kraluje Kooperativa
25.05.2015Detektivové pojišťovny Kooperativa se podíleli na akci MEDICAL
16.04.2015Jak zvládli první kvartál detektivové z Kooperativy a ČPP?
19.05.2015Kooperativa většině svých klientů připíše zhodnocení 3,4 %

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.