Pojišťovny » Německý Talanx změnil jméno svého pojistitele HDI Gerling na HDI Global SE

Německý Talanx změnil jméno svého pojistitele HDI Gerling na HDI Global SE

22.1.2016, Pojišťovny, HDI Versicherung AG

Německý Talanx změnil jméno svého pojistitele HDI Gerling na HDI Global SE

Německá průmyslová pojišťovna HDI Gerling Industrie Versicherung AG změnila své jméno a nyní bude vystupovat pod názvem HDI Global SE. Změna byla ohlášena spolu se změnou názvu v obchodním rejstříku 8. ledna. Přejmenování bylo řádně schváleno akcionáři i dohledovými orgány.

„Přejmenování je důležitý milník v naší více než 100 leté historii,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva HDI Global SE, dr. Christian Hinsch a dodal: „Nové jméno reflektuje posilování mezinárodního profilu našeho podnikání. Dnes HDI generuje téměř 60 procent celkového pojistného na zahraničních trzích, co se průmyslu týče a tento trend sílí.“

Zkratka HDI znamená v originále „Haftpflichtverband der deutschen Industrie" (Což znamená „Odpovědnostní spolek pro německý průmysl“). Spolu s uvedením nového jména skupiny došlo rovněž i k redesignu mezinárodních internetových stránek skupiny.

Oficiální stránky HDI Global SE nyní najdete na adrese www.hdi.global. Zákazníci i makléři zde mají všechny informace uspořádané na míru jejich potřebám. Nová platforma pracuje v responzivním designu, vhodném pro přístup, jak z PC, tak z chytrých zařízení.

HDI Global SE dosáhl v posledním roce ještě většího zapojení do průmyslových pojištění než v minulých letech a obstaral tak více než tři tisíce mezinárodních pojistných programů po celém světě. Mezi klienty německého pojišťovacího giganta patří téměř všechny společnosti na seznamu DAX ( Pozn. red.: soupis třiceti společností s nejkvalitnějšími a nejlikvidnějšími akciemi, s nimiž se obchoduje na Frankfurtské burze cenných papírů), i společnosti mnohem větší, na mezinárodní scéně. HDI Global Network zahrnuje společnosti a partnery ve více než 130 zemích světa, v nichž zaměstnává více než 3 000 zaměstnanců. V České republice zastupuje HDI Global organizační složka HDI Versicherung AG.

Zdroj: HDI Versicherung AG

Facebook Twitter

Související články

22.12.2015Talanx získává IBM jako nového partnera datového centra
10.12.2015Seznamte se. Talanx Group, evropský gigant na poli pojištění a zajištění.
07.09.2015Koncern Talanx přeskupuje aktivity životního pojištění v Německu
27.07.2015Rozhovor s Otokarem Cudlmanem o vizi HDI i jeho mnohaleté kariéře
28.08.2015Jsme pojištěni? Tak plnou parou vpřed!
13.10.2015Jak funguje produkt pojištění klinických hodnocení v ČR?

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.