Pojišťovny » Kde chtějí pracovat čeští studenti? Žebříček 100 populárních firem včetně pojišťoven.

Kde chtějí pracovat čeští studenti? Žebříček 100 populárních firem včetně pojišťoven.

29.7.2015, Pojišťovny, Trendence Institut

Kde chtějí pracovat čeští studenti? Žebříček 100 populárních firem včetně pojišťoven.

Každý vysokoškolák má své vysněné místo, na které by chtěl jednou nastoupit. V česku proběhl průzkum, který zjistil, jaké spolčenosti jsou mezi českými vysokoškoláky z ekonomických oborů nejpopulárnější. Vede Škoda auto a ČNB, ale nechybí mezi nimi ani pojišťovny.

Výzkum v České republice provedla berlínská společnost Trendence Institut mezi osmi tisíci vysokoškoláky z ekonomických oborů vysokých škol. U českých vysokoškoláků bodovali hlavně automobilky. Na prvním místě se již po několikáté umístila Škoda Auto. Hned na druhém místě, je Česká národní banka. V žebříčku se umístily také poradenské společnosti z „velké čtyřky“ a mnoho zvučných zahraničních společností.

Práce v bance je pro české studenty stále synonymem úspěchu a stability, kterou v bankovních institucích vidí a kromě ČNB se slušně umístila i ČSOB, Česká spořitelna nebo Komerční banka.

Z oblasti pojišťovnictví se nejlépe umístila Česká pojišťovna, která mezi studenty získala skvělé 22. místo a v popularitě stoupla o 3,1 %. Po České pojišťovně následuje dlouhá odmlka vyplněná pivovary a mobilními operátory a na 44. místě se umisťuje Allianz Group.

V žebříčku 100 nejoblíbenějších firem se umístila ještě Kooperativa na 83. místě a o 91. místo se utkala AXA group, paradoxně s OVB.

V průzkumu, který byl zaměřený jen na české inženýry, se umístila už jen Česká pojišťovna a to na 62. místě.

Kompletní žebřížek můžete nalézt zde.

Zdroj: Trendence Institut

Facebook Twitter

Související články

24.06.2013Kooperativa je na 7. místě v žebříčku nejobdivovanějších firem
11.01.2013Allianz a AXA se dostaly do žebříčku největších světových značek

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.