Pojišťovny » Europ Assistance získala významný certifikát v oblasti bezpečnosti informací

Europ Assistance získala významný certifikát v oblasti bezpečnosti informací

29.10.2015, Pojišťovny, Europ Assistance

Europ Assistance získala významný certifikát v oblasti bezpečnosti informací

Společnost Europ Assistance, jako první v ČR ve svém oboru asistenčních služeb, získala certifikát ISO 27001 zaměřující se na oblast bezpečnosti IT, zpracování dat a informací. Těžištěm je ucelený bezpečnostní systém managementu informací i databází a jeho zabezpečení včetně nakládání s osobními údaji.

Europ Assistance si je plně vědomá hodnoty informací, které zpracovává při poskytování asistenčních služeb . Databázové soubory jako zejména lékařské zprávy, nahrávky hovorů, databáze zákazníků a jiné citlivé údaje , jsou nyní chráněny dle velmi vysokých mezinárodních standardů.

Během roční přípravy a také v rámci dvoustupňové certifikace v roce 2015 jsme výrazně rozšířili povědomí zaměstnanců Europ Assistance o metodách a přístupech pro uvedené oblasti a mnoho procesů jsme i upravili na základě doporučení specializovaných auditorů. Potvrdili jsme si ale současně, že úroveň našich klientských řešení byla vysoká,“ komentuje přípravu na certifikaci Vladimír Fuchs, generální ředitel Europ Assistance.

Europ Assistance je první společností v  oboru, která certifikaci dle ISO 27001 (ISO/IEC 27001 – Information security management) získala. Jedná se již o třetí ISO certifikát, který tato společnost vlastní. Mimo výše zmíněného certifikátu je držitelem také certifikátů ISO 9001:2009 a 20000-1:2011. 

certifikat-iso-270012014

Zdroj: Europ Assistance

Facebook Twitter

Související články

14.04.2015Europ Assistance má nového obchodního ředitele
05.11.2014Europ Assistance předpokládá letošní obrat ve výši 115 milionů Kč
15.11.2013Europ Assistance: 50 let ve faktech a číslech
11.11.2013Europ Assistance: 50 let ve službách zákazníků

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.