Pojišťovny » AXA partnerem projektu, který pomohl zachránit lidský život

AXA partnerem projektu, který pomohl zachránit lidský život

27.1.2015, Pojišťovny, AXA

AXA partnerem projektu, který pomohl zachránit lidský život

Letošní jubilejní 10. ročník udílení cen Dětský čin roku patřil opět mladým hrdinům. Jednu z cen si odnesli také Lukáš Paulus a Libor Ortbauer z Dymokur, kteří zachránili svého topícího se kamaráda. Významnou roli v celém příběhu hraje i vysílání ŠIKu, mezi jehož generální partnery patří také AXA.

Preventivně-informační vysílání Školního informačního kanálu přispělo před časem k záchraně třináctiletého Lukáše Lehkého z Dymokur. Sledování ŠIKu, konkrétně spotu od Asociace Záchranný kruh, který seznamoval diváky s tím, jak se chovat v případě prolomení zamrzlé vodní plochy, a také velká dávka hrdinství jeho kamarádů pomohly chlapci při nehodě, ve které hrozilo utonutí.

Tento příběh ocenila porota soutěže Dětský čin roku jako vítězný v kategorii Pomoc n@ netu. Ocenění převzali chlapci 4. prosince v Brožíkově síni na Staroměstské radnici v Praze za přítomnosti nejen rodičů, ale také pedagogů a kamaráda Lukáše Lehkého, kterého chlapci zachránili. „Největší radost mám z téhle atmosféry, je to super!,“ nadšeně komentoval náladu v sále oceněný zachránce Lukáš Paulus. „Moc se mi tu líbilo, nejvíce si ale vážím té medaile,“ doplnil druhý zachránce Libor Ortbauer.

„Lukášovi předáváme výchovu od našich rodičů, neděláme nic netradičního. Asi to člověk zkrátka v sobě musí mít, aby dokázal takovou věc,“ říká maminka Lukáše Ivana Paulusová jako vysvětlení, kde se v Lukášovi vzala odvaha k záchraně kamaráda. Maminka Libora, Hana Ortbauerová, souhlasně dodala, že je na svého syna velmi pyšná a přála by si, aby takový i nadále zůstal.

Výherci soutěžních kategorií získali nejen hodnotné věcné dárky od partnerů projektu, ale také šek pro svoji školu v hodnotě 10 000 Kč určených na nákup školních pomůcek.

„Nepochybujeme o tom, že prevence u dětí má smysl. V případě těchto statečných chlapců dokonce pomohla zachránit lidský život. Právě kvůli takovým příběhům má naše podpora určitě smysl,“ říká Karel Žyla, manažer PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Školní informační kanál vysílá v České republice již 7 let. V současnosti míří spoty z oblasti podpory prevence, edukace a volnočasových aktivit k více než 218 000 dětem na základních i středních školách v celé České republice. „Cílem tohoto projektu jsou právě takové příběhy se šťastným koncem, jako u chlapců z Dymokur. Pevně věříme, že příběh Lukáše a Libora bude motivovat i další děti k tomu, aby nebyly netečné vůči svému okolí. Velký obdiv si zasluhuje každý skutek, který pomáhá lidem, ale i prostředí, ve kterém žijeme. Velké poděkování patří našim partnerům, kteří se s námi toto prostředí, díky podpoře našich aktivit, snaží zlepšit,“ dodává Ing. Pavel Popluhar, jednatel společnosti ŠIK CZ s. r. o.

Zdroj: AXA

Zdroj: AXA

Facebook Twitter

Související články

20.01.2015AXA nastartovala rok 2015 novinkami v organizační struktuře a představenstvu
12.01.2015AXA se stala partnerem divize Google na projektu unikátní hry Ingress
05.01.2015AXA Penzijní společnost slučuje smíšený a nově vzniklý vyvážený účastnický fond
11.12.2014AXA pomáhá obcím, které řeší problémy s překračováním povolené rychlosti
10.11.2014AXA: Více než polovinu smluv zpracováváme elektronicky
13.10.2014AXA je nejhodnotnější značkou mezi světovými pojišťovnami

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.