Pojišťovny » AXA i tento rok podpoří bezpečnost dětí na cestách do školy

AXA i tento rok podpoří bezpečnost dětí na cestách do školy

29.1.2015, Pojišťovny, AXA

AXA i tento rok podpoří bezpečnost dětí na cestách do školy

Grantový program Na zelenou, který podporuje bezpečnost dětí na cestě do školy, vstupuje již do devátého ročníku. Každá škola, školka či vzdělávací instituce tak může získat až 70 tisíc korun na zlepšení dopravní bezpečnosti ve svém okolí.

Na zelenou poutavým a interaktivním způsobem seznamuje žáky a studenty s problematikou bezpečnosti a šetrnými způsoby dopravy. Kromě doplňkových aktivit, jako jsou besedy s policisty či dopravní osvěta, se totiž děti účastní i odborných činností: osobně zmapují dopravní zvyklosti uvnitř školy i dopravu v jejím okolí a navrhnou opatření, jak situaci zlepšit. Uzávěrka žádostí je 27. února 2015, vyhlašovatelem grantu je Nadace Partnerství, generálním partnerem finanční skupina AXA.

„Program je postaven tak, aby vedl děti k zájmu o veřejné záležitosti. Žáci se například učí spolupracovat s odborníky či prosazovat své náměty u místních zastupitelů. To vše vede děti k poznání, že spoustu na první pohled velmi složitých věcí mohou samy ovlivnit i přesto, že jsou ještě školou povinné,“ shrnuje hlavní přínosy projektu Radek Patrný, koordinátor Nadace Partnerství. Metodika grantového programu Na zelenou je převzata z Velké Británie.

Hlavními výstupy Na zelenou jsou školní plán mobility, tedy dlouhodobá strategie podpory a rozvoje šetrné a zdravé dopravy dětí a zaměstnanců, a mapa nebezpečných míst v okolí školy. Při jejich tvorbě se žáci učí sbírat a hodnotit potřebná data a prosazovat nová opatření do praxe. Většina škol si rovněž nechává dopravními inženýry na základě map nebezpečných míst zpracovat odbornou dopravní studii, kterou děti na konci projektu předají vedení svého města či obce s žádostí o realizaci.

Na zelenou je program velmi flexibilní a školy si mohou jeho obsah přizpůsobit podle svých potřeb. Přidělené finance totiž nemusí putovat jen na plány či studie, ale i na pořádání doprovodných akcí či nákup prostředků na podporu bezpečné a zdravé dopravy. „Velký zájem je o pořádání cyklovýletů, výtvarných a znalostních soutěží nebo o pořízení cyklistického vybavení či přístřešků na kola,“ vypočítává Radek Patrný.  

Hlavním partnerem Na zelenou je letos opět společnost AXA. „Na grantovém programu spolupracujeme s Nadací Partnerství již od prvního ročníku. Těší nás, že o program je mezi školami stále větší zájem a že se s naším přispěním podařilo zvýšit bezpečnost cesty do školy řadě dětí napříč Českou republikou,“ říká Karel Žyla, manažer PR a interní komunikace finanční skupiny AXA.

Od spuštění grantového programu v roce 2007 bylo skrze více než 90 podpořených projektů přerozděleno přes 5,9 milionu korun. Podrobný přehled všech podpořených škol je k dispozici na webových stránkách Nadace Partnerství.

O programu Na zelenou 2015

 • Program je určen pro všechny typy škol, školek a vzdělávacích institucí (vč. zájmových kroužků)
  z celé ČR.
 • Uzávěrka přihlášek: 27. 2. 2015
 • Zveřejnění seznamu podpořených projektů:  20. 3. 2015
 • Ukončení realizace projektů: prosinec 2015
 • Více informací: http://www.nazelenou.cz

Program Na zelenou v letech 2007 - 2014 v číslech

 • Podpořených projektů celkem: více než 90
 • Počet dětí zapojených do projektů: cca 20 500
 • Celková výše přerozdělených prostředků příjemcům:  5,9 milionu Kč
 • Databáze podpořených projektů

AXA

Zdroj: AXA

Facebook Twitter

Související články

27.01.2015AXA partnerem projektu, který pomohl zachránit lidský život
20.01.2015AXA nastartovala rok 2015 novinkami v organizační struktuře a představenstvu
12.01.2015AXA se stala partnerem divize Google na projektu unikátní hry Ingress
11.12.2014AXA pomáhá obcím, které řeší problémy s překračováním povolené rychlosti

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.