Pojišťovny » AXA group snižuje uhlíkovou stopu podporou carsharingu a práce z domova

AXA group snižuje uhlíkovou stopu podporou carsharingu a práce z domova

26.1.2016, Pojišťovny, AXA pojišťovna

AXA group snižuje uhlíkovou stopu podporou carsharingu a práce z domova

Již od roku 2010 se finanční skupina AXA Group zaměřuje na snižování uhlíkové stopy svých zaměstnanců. Ve svých řadách proto podporuje práci z domova, využívání veřejné hromadné dopravy, carsharing, jízdu do práce na kole nebo videokonference namísto služebních cest. Z aktuálního průzkumu AXA Group vyplývá, že v roce 2014 se AXA těmito nástroji podařilo snížit celkové množství produkovaných emisí o 36 %.

AXA Group již pátým rokem podporuje snižování množství oxidu uhličitého v ovzduší. Významně jí v tom pomáhá každoroční celosvětový průzkum Transport Survey, který organizuje ve všech 52 zemích, kde je skupina AXA zastoupena. Průzkumem provází postava jménem Honza Uhlík (v anglické verzi Joe Carbon), který  zaměstnancům mimo jiné nabízí užitečné tipy a rady, jak v běžném životě snižovat množství emisí, například využíváním spolujízdy nebo sdílením automobilu při cestě do zaměstnání.

„Naši zaměstnanci v průzkumu každoročně vyplňují informace, jakým prostředkem a kolik kilometrů ujedou na cestě do práce a z těchto údajů je následně vypočtena uhlíková stopa nejenom jejich, ale i AXA v Čechách a na Slovensku a následně celosvětově, “ uvádí k celosvětovému průzkumu Karel Žyla, manažer PR a komunikace AXA v ČR a SR.

Souhrnná data pak pomáhají identifikovat nové postupy a aktivity, jak ve firemním prostředí produkovat méně splodin a tím méně zatěžovat okolní životní prostředí. „Konkrétním výsledkem, který vyplynul z tohoto průzkumu  může být například podpora práce z domova, díky které zaměstnanci AXA v roce 2014 nacestovali mezi svými domovy a pracovišti o 25 % kilometrů méně než v roce 2013. Dalším novým nástrojem v této oblasti  bylo zavedení videokonferenčních místností, což v praxi znamenalo úsporu nákladů na téměř 30 000 pracovních cest a zároveň o 21 500 vyprodukovaných tun oxidu uhličitého méně, “ doplňuje Karel Žyla.

Zdroj: AXA pojišťovna

Facebook Twitter

Související články

19.01.2016AXA začíná kombinovat rizika bydlení, odpovědnost, internetu v jednom
15.01.2016AXA Assistance nově pomáhá obětem kybernetické kriminality
13.01.2016Pojišťovnictví v roce 2016: Generální ředitel AXA, Martin Vogl
08.01.2016AXA Group věnovala v roce 2015 na společensky odpovědné aktivity 1,5 milionu Kč
23.12.2015 AXA v Polsku roste prostřednictvím akvizice pojišťovny Liberty Ubezpieczenia
01.12.2015AXA: Pojistné podvody jsou v ČR pro klienty, ale i poradce stále lákavým způsobem k obohacení
10.11.2015AXA spouští nový e-shop

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.