Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Zvýšení DPH je pro makléře velkou výzvou

Zvýšení DPH je pro makléře velkou výzvou

25.1.2012, Pojišťovací makléři, DŠ

Zvýšení DPH je pro makléře velkou výzvou

Zvýšení DPH, k němuž došlo 1. ledna letošního roku, by měli makléři vnímat jako jedinečnou možnost, aby oslovili své klienty, kteří si jejich prostřednictvím pojistili své nemovitosti. Makléři by měli klientům vysvětlit, že mají problém, který si možná ještě neuvědomili, ale který je nutné naléhavě řešit.  O jaký problém jde?

“Makléři by měli klientům vysvětlit, že poté, co se 1. ledna zvýšila sazba DPH, je každý klient automaticky podpojištěn a riskuje proto v souvislosti se změnou zákona nemalou finanční ztrátu,” konstatoval generální ředitel společnosti INSIA Ivan Špirakus na dnešním setkání s makléři. Podpojištění zjednodušeně  znamená, že pojistná částka (částka, na kterou je ve smlouvě pojištěna nemovitost) je nižší než aktuální cena nemovitosti.

“Přesně takové situace jako je tato jsou však jedinečnou šancí pro makléře, protože nastává nejvhodnější doba na úpravu pojistné smlouvy. Informace, zaslaná klientovi, proto musí obsahovat sdělení, co a jak je třeba ve smlouvě změnit i to, že jde o naléhavou záležitost,” dodal Ivan Špirakus s tím, že tuto situaci lze chápat jako mimořádnou příležitost oslovit potenciální klienty.

Také pojišťovny mají možnost oslovit své klienty a upozornit je na podpojištěné nemovitosti. Ostatně i mne bude zajímat, zda mě "má" pojišťovna upozorní na nebezpečí podpojištění mé nemovitosti...

Sazba DPH od ledna letošního roku vzrostla z 10 procent na 14 procent, o rok později vzroste zřejmě až na 17,5 procenta.

Příklad: Pokud někdo vloni za stavbu rodinného domu zaplatil 3,3 miliónu korun, letos by stejný dům stál o 120 tisíc korun více a v roce 2013 by se dům prodražil o 225 tisíc korun.

Zdroj: DŠ

Facebook Twitter


Komentáře

je to obchodní i reklamní tah, souhlasím. (jansky150, 28.2.2012, 22:51)
Souhlasím s tím, že zvýšení DPH má vliv na pojistnou částku. Samozřejmě též souhlasím s předešlými příspěvky že to nemá vliv na podpojištění, viz poj. podmínky % 0-10-15%.  Jak je ale řečeno, zvýšení DPH je moment, kdy by měl být klient každopádně o těchto rizicích informován od svého správce pojištění, včetně popisovaného poklesu cen nemovitostí. Je to moment, kdy je i na místě si tuto částku zrekapitulovat a prodat svůj servis. Je dobré být první. Často dojde díky těmto logickým kontaktům i k jiným obchodním případům díky tomuto servisu, nebo i klient něco zruší, ale to je ta služba a servis jak má být. Pro nás je to samozřejmost, pro klienta je to služba AAA+. Třeba někde i klient zase utrousí, že mu volal ohledně pojistky a pojistné částky. Je to dobrá reklama, ale musí se umět podat a prodat.
sohlasím (Alenor, 8.2.2012, 12:52)
Nemusíme jednat ztřeštěně. Pojišťovny stejně nlehce cenu nemovitostí zaokrouhlují nahoru....
4% ??????? ( (PRAGMAFIN), 31.1.2012, 16:27)
Souhlasím s předchozím komentářem, horší krok by obchodník nemohl udělat, než kdyby hned letěl za svými klienty a mačkal je na předělání smlouvy  (zřejmě by to předělával i za jiných - vyšších sazeb).  Stavební firmy nemají co stavět, ceny nemovitostí klesají nebo stagnují, takovéto bezhlavé "nálety" na klienty mohou také znamenat výpovědi smluv stávající pojišťovně nebo již neuzavření žádné, případě okleštění stávající.
Zbytečně poplašná zpráva (Luděk Matějka, 25.1.2012, 21:42)
Zvýšení DPH není žádná výzva pro makléře, pokud máte správně nastavené pojistné částky, nic zásadního se neděje. Zvýšení DPH z 10 na 14 % znamená zvýšení ceny o 3,6 %. Proti tomu musíme vzít v úvahu neustále klesající ceny ve stavbnictví, konkrétně za období 12/2011 vs. 12/2010 je index -0,5 %. Vzhledem k přetrvávající krizi ve stavebnictví je velmi pravděpodobné, že stavebníci nebudou mít možnost promítnou změnu DPH plně do svých cen.

Reálně se tedy můžeme bavit o nárustu 0 - 2 %, což je zcela irelevantní navýšení s ohledem na to, že většina pojistných podmínek má hranici podpojištění od 10 % (někdy až 15 %).

Pokud tedy máte pojistné částky stanovené správně, není třeba se zvýšením DPH vůbec zabývat. Makléř hájící Vaše zájmy Vás proto může informovat, ale určitě Vám nebude úpravy smluv doporučovat.
mozna pri novostavbe za 20 mil. CZK ano (Klefi, 28.1.2012, 10:41)
yes, souhlas s reakcii
adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.