Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Za 4 roky silným partnerem sítě INSIA

Za 4 roky silným partnerem sítě INSIA

21.7.2014, Pojišťovací makléři, INSIA

Za 4 roky silným partnerem sítě INSIA

Za 4 roky silným partnerem sítě INSIA

21. 7. 2014, 09:32 Doporučit

Majitel jedné z nejrychleji rostoucích společností sítě INSIA, Ladislav Sýkora, hodnotí uplynulé 4 roky.

Do sítě INSIA jste vstoupil před 4 lety. Pamatujete si, co Vás tenkrát vedlo k tomuto rozhodnutí?

V oboru jsem již 10 let. Před vstupem do INSIA jsem spolupracoval 6 let se společností, která měla v portfoliu jen omezený počet finančních institucí a produktů. Rozhodl jsem se udělat si přehled o trhu zprostředkovatelských společností pracujících s finančními institucemi. Prioritou pro mě bylo množství smluvních institucí, dále vnitřní systém, podpora, služby, servis a samozřejmě také provizní ohodnocení. Do prvního kontaktu s INSIA jsem se dostal již na začátku roku 2009, ale ten pravý čas nastal až v polovině roku 2010. Přechod jsem musel důkladně naplánovat, změna se týkala i mých kolegů.

Nyní jste jedním z největších partnerů INSIA. Jak byste zhodnotil čas strávený v INSIA? Dala Vám INSIA podmínky pro Váš obchodní růst?

Čas strávený v INSIA, stejně tak jako u předchozí společnosti, jsem bral a beru jako školu, kde člověk musí neustále studovat. Pokud se finanční poradce nebude vzdělávat, tak to na něm bude znát, nejen u klientů, ale i u kolegů poradců. V těchto případech to může vést k nespokojenosti, rozepřím a rozchodu, stejně jako v manželství, pokud se tzv. "nic" neděje. Po vstupu do INSIA to bylo o to těžší, jelikož má snad nejvíce spolupracujících finančních institucí a s tím souvisejících produktů v portfoliu. Proto jsme se také společně s prvními příchozími kolegy do sítě INSIA hlavně školili na nové produkty, získávali certifikáty pro bankovní spolupráce a zasvěcovali se do investic. Teprve poté mohl nastat obchodní růst.

Co Vám k dosažení tak obdivuhodného úspěchu pomohlo nejvíce?

Nejdůležitější v každém podnikání je vytrvalost, pečlivost, spolehlivost a studium. Toto pravidlo platí obzvláště ve finančnictví, jelikož neustále pracujete s lidmi. "Špatná reklama" je konec podnikání. "Dobrá reklama" vede k samovolnému doporučování. Dále podmínky vhodné pro rozvoj podnikání, které INSIA poskytuje. Ať už jsou to možnosti spolupráce s nasmlouvanými finančními institucemi, vnitřní podpora firmy a výborný systém YETI, který neustále prochází vývojem a zdokonalováním.

Nejvíce nám ale k úspěchu pomohla možnost připojení nových skupin poradců. Společnými silami jsme schopni dosáhnout lepších výsledků. Za tento společný úspěch jsem všem kolegům vděčný, jelikož ve velikosti je síla, což je znát i u spolupracujících finančních institucí, které nás takto také vidí a díky tomu je spolupráce s nimi přátelštější. Nyní jsem v úzkém spojení s další skupinou poradců, kteří mají zájem se k nám přidat. Společnými silami táhneme a budeme táhnout za jeden provaz.

Co bylo ve Vašem působení v INSIA nejtěžší?

Nejtěžší byl první rok. Především v zajištění vnitřního nastavení systému práce, seznámení se s YETI, zadávání smluv u velké škály produktů, počáteční intenzivní školení a studia jednotlivých produktů pojišťoven a bank.

Co byste poradil ostatním kolegům v INSIA, a těm kteří o partnerství v INSIA uvažují? Jak dosáhnout takových vynikajících výsledků?

Myslím, že některé věci jsem již popsal výše. Dávat rady je výborná věc, ale záleží jen na tom, kolik si z nich kdo vezme k srdci. Za dobu 10 let působení ve finančnictví jsem měl hodně poradců a hodně jsem jich školil. Na systém práce od telefonního rozhovoru, jednání u klienta, zpracování finančního plánu a zajištění, přes systém doporučení, až po kancelářskou administrativu. Ale jen hrstka z toho to poté opravdu zodpovědně dělala a dělá. Tímto se nechci nikoho dotknout, každý tuto práci dělá dle svých nejlepších možností. I já sám si musím přiznat, že nejsem ve všem 100%, ale snažím se na sobě pracovat a neustále zdokonalovat své schopnosti a znalosti. A je to o to snazší, když se Vám z práce stane koníček. Což se mně osobně naštěstí stalo.

Jaké máte plány do budoucna?

Mít silnou skupinu poradců. Osvědčilo se nám, že jedině tak máme konkurenční výhody, know-how a dobré podmínky u finančních institucí, které nám přináší benefity, slevy a výhody pro naše klienty. Cílem je mít spokojené nejen klienty, ale hlavně poradce se silným týmovým duchem, jelikož ve skupině se žije lépe než samotářům.

Tímto bych chtěl všem svým kolegům, vedoucím i poradcům a asistentkám řešícím administrativu poděkovat za naše společné dosavadní úspěchy a popřát jim hodně zdaru v rodinném i pracovním životě.

Na závěr bych rád přidal ještě jednu myšlenku, která mě při přemýšlení o mé spolupráci s INSIA napadla: "V každé společnosti může být poradce úspěšný. V INSIA je to o něco jednodušší."

Děkuji panu Sýkorovi za rozhovor a přeji mu mnoho dalších úspěšných let v INSIA!

Jitka Ferešová
Marketingová ředitelka
INSIA a.s.

Zdroj: INSIA

Facebook Twitter

Související články

30.06.2014S INSIA máte kontakty na pojišťovny vždy po ruce
11.06.2014Učíme firmy, jak si poradit s rizikem exportu
23.05.2014INSIA si drží pozici v soutěži Pojišťovací makléř roku
28.04.2014INSIA vyvinula pro své makléře aplikaci YETI do mobilních telefonů
04.04.2014Menčík: Zdravý konkurenční boj se mění ve válku o přežití
28.01.2014Pojišťovnictví v roce 2014: Marsh
03.12.2013Ivan Špirakus zvolen novým předsedou AČPM
11.11.2013INSIA již 8 let mezi nejrychleji rostoucími společnostmi!

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.