Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Z novely zákona o zprostředkovatelích vypadl termín pojišťovací makléř

Z novely zákona o zprostředkovatelích vypadl termín pojišťovací makléř

30.11.2012, Pojišťovací makléři, DŠ

Z novely zákona o zprostředkovatelích vypadl termín pojišťovací makléř

Z návrhu novely zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích, který schválila vláda a který začátkem prosince vstoupí do prvního čtení v Poslanecké sněmovně Parlamentu, vypadl termín pojišťovací makléř. Proti tomu protestuje Asociace českých pojišťovacích makléřů. Na semináři IIR , který byl věnován vývoji českého a slovenského pojistného trhu, to uvedla předsedkyně AČPM Jiřina Nepalová.

V novele zůstal po všech provedených změnách pouze vázaný zástupce, samostatný zprostředkovatel a samostatný likvidátor pojistných událostí.

Vznikají tak pochybnosti, že pokud pojišťovací makléř v zákoně nebude existovat, nebude mít možná právo ani sjednávat pojistky. Přitom jde o pojem, který je dlouhodobě zažitý a používaný.

Podle Nepalové se AČPM v souvislosti s novelou ztotožňuje se zavedením odborných zkoušek u akreditovaných osob, ale nesouhlasí s jejich opakováním za pět let. „Namítáme, že žádná profesní skupina takovou povinnost nemá. Samozřejmě se nebráníme povinnosti absolvovat průběžná školení,“ uzavřela Nepalová s tím, že cílem novely bylo nastavit účinnou ochranu spotřebitele, ale ne vždy jde o ten nejvhodnější způsob.

Zdroj: DŠ

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.