Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » V anketě Pojišťovna roku 2013 vítězí Allianz, ERV a Kooperativa  

V anketě Pojišťovna roku 2013 vítězí Allianz, ERV a Kooperativa  

20.5.2014, Pojišťovací makléři, AČPM

V anketě Pojišťovna roku 2013 vítězí Allianz, ERV a Kooperativa

 14. ročník odborné ankety Pojišťovna roku zná své vítěze – pojišťovací makléři z celé České republiky ohodnotili výkony pojistitelů v roce 2013 takto: z celkových pěti vyhlašovaných kategorií se o prvenství rozdělily Allianz pojišťovna (dvě nejvyšší umístění) Kooperativa pojišťovna ze skupiny VIG (také dvě), a v rekordu ankety již po osmé za sebou obsadila nejvyšší příčku v kategorii specializované pojištění ERV pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna).

Výsledky ankety dnes na společné tiskové konferenci oznámili organizátoři této nejstarší soutěže na pojistném trhu: Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM), Česká asociace pojišťoven (ČAP) a specializovaný server OPojištění.cz

k předávání ocenění ve Velkém sále Slovanského domu v Praze se zúčastnilo na 250 makléřů, top manažerů pojišťoven, zástupců ČNB a MF, představitelů asociací finančního trhu a dalších významných hostů v čele s viceguvernérem ČNB prof. Vladimírem Tomšíkem, který celou akci zahajoval.

V komentáři k výsledkům ankety její „otec-zakladatel“ a předseda AČPM Ivan Špirakus připomíná, že makléři takto hodnotí výkony pojistitelů již od r. 2000. „Anketa za tu dobu samozřejmě prošla celou řadu modifikací, ať už jde o hodnocené kategorie či metodiku kritérií výsledků, nicméně jedna konstanta je neměnná: jsou to pojišťovací makléři, kdo na straně svých převážně korporátních klientů každodenně spolupracují s pojistiteli a jejich „verdikt“ v anketě tak odráží aktuální pohled na úroveň činnosti a služeb pojišťoven na českém pojistném trhu. Z tohoto pohledu jsou výsledky ankety nesmírně cenné,“ domnívá se předseda AČPM. Stoupající prestiž soutěže pak podle jeho názoru jen podtrhuje význam úlohy pojišťovacích makléřů v procesu zajištění pojistné ochrany, včetně likvidace škod.

Pokud jde o samotné výsledky, celkem již tradičně největší změny v porovnání s předchozím ročníkem zaznamenává kategorie specializovaného pojištění, která má v podstatě jednu stálici – pojišťovnu ERV v čele. Na dalších místech se střídají ostatní specializovaní pojistitelé v závislosti na inovaci v zavádění svých produktů. „Nelze také opomenout návrat České pojišťovny mezi pět nejlepších hned ve dvou kategoriích – změny ve vedení a celkové koncepci služeb poskytovaných ČP evidentně přinášejí ovoce“, dodává I. Špirakus.

Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů na základě nominací členů AČPM a doporučení pojistitelů také již po deváté v historii ankety udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. V ročníku 2013 byl jmenován Ing. Václav Křivohlávek, CSc., bývalý ředitel Úřadu státního dozoru v pojišťovnictví a penzijním připojištění, nyní pedagog VŠFS.

V ročníku 2013 doznalo drobné změny oceňování pojišťovacích makléřů. Vítězství si odnáší společnost Renomia. „V předchozím ročníku pojišťovny vybíraly pět nejlepších makléřů na základě kritérií, které jsme v letošním roce upravili tak, aby bylo možné vyhodnotit i konkrétní pořadí. Jsem rád, že se nám daří neustále zvyšovat úroveň ankety a ukázat tak společné úsilí pojišťoven a makléřů přispět ke všeobecné kultivaci českého pojišťovnictví, posílení jejího image jako významného sektoru ekonomiky a zároveň ocenit jeho nejlepší hráče“ říká Tomáš Síkora, výkonný ředitel ČAP.

Anketu pojišťovacích makléřů již šestým rokem podporuje společnost KPMG Česká republika. Romana Benešová, Partner odpovědný za Risk Consulting, upozorňuje:

Ačkoliv se pojišťovny v době minimálního růstu musí orientovat zejména na své klienty, zlepšování zkušenosti zákazníků a na podporu obchodu, jsou dnes významně zatěžovány regulatorní agendou. Úkoly vyplývající z evropské směrnice Solvency II nabírají na intenzitě, reakce na požadavky nového občanského zákoníku pokračují, znovu se také začala projednávat novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích. Regulace zprostředkování pojištění je jistě na místě, nicméně bychom se měli vydat rozumnou cestou, která kvalitní produkci podpoří, nikoli nadměrně zatíží.

Organizátoři ankety rovněž vyhlásili vítěze soutěže mezi studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru sklo o ztvárnění ceny pro Pojišťovnu roku 2013. Prvenství za svůj originální návrh a šek na 15.000 Kč získal Pavel Výtisk, student I. ročníku oboru design skla VŠUP.

Podrobné informace o anketě, její historii i kritériích hodnocení jsou k dispozici na webových stránkách ankety www.pojistovnaroku.cz.

Anketa přináší odbornou alternativu ke spotřebitelským soutěžím v oboru. Makléři jako profesionálové v pojištění a expertní poradci svých klientů, porovnávají nejen parametry nabízených produktů, ale hlavně skutečnou úroveň servisu jednotlivých pojistitelů tak, jak se s ní měli možnost každodenně setkávat v průběhu uplynulého roku.

Anketu Pojišťovna roku již tradičně organizuje Asociace českých pojišťovacích makléřů, nyní ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a informačním serverem OPojištění.cz

Záštitu 14. ročníku opět poskytl guvernér České národní banky Miroslav Singer.

 

Uspořádání ankety Pojišťovna roku 2013 podpořili:

 

Generální partner: KPMG Česká republika

Partneři: American Appraisal, Elixír, Sdružení Czech Top100

Partner galavečera: CSC Computer Sciences

Generální mediální partner: OPojištění.cz

Mediální partneři: Czech Top 100 Forum, Pojistný obzor, Prague Leaders Magazine

 

AČPM

Zdroj: AČPM

Facebook Twitter

Související články

21.05.2014Pojišťovna České spořitelny: druhé místo v životním pojištění - Pojišťovna roku 2013
01.04.2014AČPM vyhlašuje odbornou anketu Pojišťovna roku 2013
21.03.2014Právě vychází Pojistný obzor 1/2014
13.11.2013Česká pojišťovna posedmé obhájila prvenství mezi pojišťovnami v soutěži Banka roku 2013
13.11.2013Pojišťovákem roku je Martin Diviš
10.09.2013Allianz obsadila všechny medailové pozice v soutěži Nejlepší pojišťovna 2013
10.09.2013Česká Pojišťovna je nejpřívětivější neživotní pojišťovna roku 2013

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.