Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » TOP 30 pojišťovacích makléřů 2013

TOP 30 pojišťovacích makléřů 2013

19.8.2014, Pojišťovací makléři, oPojištění.cz

TOP 30 pojišťovacích makléřů 2013

Redakce odborného portálu oPojištění.cz pro Vás opět připravila žebříček 30 největších pojišťovacích makléřů v Česku, který stejně jako obdobné žebříčky v zahraničí, porovnává jediné objektivně ověřitelné kritérium, kterým je výška tržeb z činnosti.

Zdrojem dat jsou účetní uzávěrky a výroční zprávy jednotlivých makléřských společností, které každá společnost povinně zveřejňuje ve Sbírce listin Obchodního rejstříku.

Věříme, že v letošním roce počet zúčastněných makléřských  společností  výrazně zvýší a pojišťovny i klienti tak získají kompletní přehled o největších makléřských firmách.

Přesto, že v loňském roce někteří své údaje nedodali, podařilo se  sestavit reprezentativní přehled největších pojišťovacích makléřů, nebo jejich propojených skupin.

Výsledky TOP 30 pojišťovacích makléřů 2013 budou zveřejny během září.

Principy sestavení žebříčku TOP 30 pojišťovacích makléřů

  • Zařazeny jsou společnosti se sídlem v ČR či jejich skupiny, které převážně vykonávají činnost pojišťovacího makléře ve smyslu zákona č.38/2004 Sb.
  • Pořadí bylo sestaveno dle tržeb na základě dostupných finančních výkazů za rok 2012
  • Pokud účetní jednotka provádí konsolidaci, byla použita konsolidovaná uzávěrka
  • Do skupiny se započítávají společnosti, s přímým či nepřímým kapitálovým propojením ve výši 30% a více – akcionářská struktura musí být zveřejněna ve výroční zprávě či příloze účetní uzávěrky.

 

Žebříček za rok 2013:

TOP30PM2013_Seznam

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

23.09.2013TOP 30 pojišťovacích makléřů za 2012 v Česku dle oPojištění.cz

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.