Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Poznámka pod čarou: Makléři versus podvodníci

Poznámka pod čarou: Makléři versus podvodníci

5.4.2014, Pojišťovací makléři, DŠ

Poznámka pod čarou: Makléři versus podvodníci

Je cosi shnilého ve státě dánském. Lépe řečeno ve státě, který sdružuje makléře. Jednoduše řečeno: poctivé řemeslo začíná být ohroženo. Těm, kteří pravidla dodržují, se vysmívají ti, jejichž firmy záhadně přežívají, i když by již dávno měli být z trhu pryč.

Jsou to firmy, které jsou ochotny jít na dumpingové ceny. Ale i to je ještě stále málo. Ceny, za které tito výtečníci poskytují makléřské služby, jsou zcela mimo realitu. Makléři o těchto podvodnících vědí, všichni je znají, dokážou je jmenovat, ale jen šeptem a mezi čtyřma očima. Veřejně by to nikdy neudělali. Z čeho jsou tyto firmy dotovány, protože jinak to nazvat nelze, neví nikdo. Nebo možná ví, ale mlčí.

A tak se nemoc šíří dál. Škoda. Protože pomoc v podobě „černé tabule“, na kterou bychom seznam firem, jež kazí dobré jméno oboru, vyvěsili, zatím oficiálně neobsahuje ani jediné jméno. Možná by pomohla podaná ruka v podobě novinářky, která své zdroje uvádět nemusí.

V opačném případě se může stát, že špatným praktikám naletí klienti a sami se přesvědčí, že sliby těchto firem byly jen loňské sněhy… A to by mohlo velmi poškodit pověst všech českých makléřů, kteří provozují své řemeslo poctivě.

DŠ   

Zdroj: DŠ

Facebook Twitter


Komentáře

Všichni najednou radši ne.
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.