Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Poptávka po pojištění transakčních rizik vzrostla za posledních 12 měsíců o 35%

Poptávka po pojištění transakčních rizik vzrostla za posledních 12 měsíců o 35%

31.10.2012, Pojišťovací makléři, MARSH

Poptávka po pojištění transakčních rizik vzrostla za posledních 12 měsíců o 35%

Dle studie publikované v nedávné době společností Marsh mají firmy celosvětově čím dál tím větší zájem o pojištění transakčních rizik ve snaze ochránit své příjmy a kapitál před riziky spojenými s akvizicí, případně prodejem podniku.

 

Studie s názvem „Transactional Risk Update” uvádí, že celkový limit pojištění transakčních rizik se k červnu 2012 výrazně zvýšil o uvedených 35%, na 2,3 miliardy USD.

Odborníci ze společnosti Marsh také zjistili, že bylo celosvětově v roce 2012 upsáno 60% pojistných smluv ve prospěch institucionálních správců majetku, kteří obvykle kladou velký důraz na požadovanou výši garance v případě plánované transakce. U správců soukromého portfolia lze vysledovat nižší potřebu takového zajištění.

Lorraine Lloyd-Thomas, specialista na problematiku investičních fondů, fúzí a akvizic, k tomu dodává : "Poptávka po pojištění transakčních rizik strmě vzrůstá v souvislosti s potřebou zodpovědných osob ochránit svou pozici během nákupu/prodeje podniku.”

"Prodávající se čím dál tím více snaží zakomponovat pojištění transakčních rizik do procesu fúzí a akvizic s cílem maximálního omezení své následné garanční povinnosti. Toto zajištění zároveň bere kupujícímu možnost vyjednávat o snížení ceny celé transakce.”

"Kupující z USA tradičně využívají pojištění transakčních rizik ke snížení případných negativních efektů spojených s investováním v Evropě a Asii.”

"Lze očekávat, že tento typ pojištění se postupně stane běžnějším při realizaci větších a složitějších transakcí vzhledem k míře ochrany, kterou poskytuje všem zúčastněným stranám.”

Za prvních šest měsíců roku 2012 byly celkové limity umístěného pojistného krytí geograficky rozděleny takto : Evropa/ Blízký východ/ Afrika 1,29 miliardy USD; Asie/ Pacifik 109 miliónů USD; Severní a Jižní Amerika 897 miliónů USD.

Obzvláště silný růst v Americe a v oblasti EMEA je způsoben především tím, že klienti kupují větší než průměrné limity pojistného krytí na každou transakci a že tento způsob zajištění plánovaného obchodu je používán pro stále významnější transakce.

Marsh

 

Zdroj: MARSH

Facebook Twitter

Související články

30.08.2012Marsh je ve Velké Británii jedničkou mezi makléři

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.