Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Pojišťovací makléři loni zprostředkovali obchody za rekordní částku

Pojišťovací makléři loni zprostředkovali obchody za rekordní částku

22.6.2010, Pojišťovací makléři, AČPM

Pojišťovací makléři loni zprostředkovali obchody za rekordní částku

Makléřské společnosti sdružené v Asociaci českých pojišťovacích makléřů (AČPM) v roce 2009 zprostředkovaly pojistné v objemu 23,714 miliardy korun, což je nejvyšší částka za patnáctiletou historii Asociace. Rozhodující část z této sumy tvořilo neživotní pojištění, na něž připadlo 94 procent celkového pojistného. Makléři kromě toho zprostředkovali zajistné smlouvy v objemu 3,47 miliardy korun.


„Loňské výsledky jen potvrzují nezastupitelnou roli makléřů ve vztahu firemní klient – pojišťovna. Těší mě, že se naši členové opět tak významnou měrou podíleli na prevenci a záchraně hodnot v národním hospodářství“, uvádí předseda AČPM Zdeněk Voharčík. Podle jeho názoru za pozitivními výsledky stojí zvýšená kvalita služeb poskytovaných makléři, neboť ceny pojistného neustále klesají a k zajištění stejného objemu obchodu je třeba vynaložit daleko větší úsilí než v minulosti.


Asociace českých pojišťovacích makléřů na konci roku 2009 sdružovala 105 makléřských firem, zahrnujících jak velké společnosti se zprostředkovaným pojistným přesahujícím miliardu korun (celkem 8 členů AČPM), tak i menší makléřské firmy. Deset největších společností přitom v roce 2009 zabezpečilo plných 60,8 % z celkového zprostředkovaného pojistného, což ilustruje pokračující koncentraci makléřského trhu.


Naprostou většinu pojistného v novém obchodu (podle metodiky ČNB) – kolem 90 procent – zprostředkují členové AČPM pro domácí pojišťovny, zvláště pak pro Kooperativa pojišťovnu, Českou pojišťovnu a ČSOB Pojišťovnu, na něž loni připadlo 58 procent všech makléřských obchodů. K dalším velkým partnerům pojišťovacích makléřů patří pojišťovny Allianz, Generali, UNIQA a Česká podnikatelská pojišťovna.


V posledních letech stále více makléřů zaměřuje pozornost i do zahraničí, zejména v rámci jednotného evropského pojistného trhu. Mohou jak zřizovat pobočky v dalších členských státech EU, tak posilovat spolupráci se zahraničními pojišťovnami. Zatímco v roce 2005 spolupracovali členové AČPM s 25 zahraničními pojišťovnami a měli pouhých 23 kanceláří mimo ČR, v roce 2009 již takových pojišťoven bylo 68 a kanceláří členů AČPM v zahraničí celkem 89. Lze očekávat, že tento vzestupný trend bude pokračovat i v dalších letech.


Celkový počet pojišťoven (domácích a zahraničních), s nimiž členové AČPM spolupracují, dosáhl v roce 2009 čísla 111.

AČPM

 

Share/Bookmark

Zdroj: AČPM

Facebook Twitter

Související články

28.05.2010Stach: Makléřský byznys není jen o pojištění...
14.05.2010Pojišťovna roku 2009
14.06.2010Ježdík: Trh směřuje od duopolu k posílení malých pojišťoven
14.06.2010Přizpůsobit výuku na vysokých školách požadavkům praxe
01.06.2010Hypotéky: šance pro makléře
13.05.2010František Stach: Jako makléř jsem dělal užitečnou práci
30.04.2010Provize a jejich zveřejňování - ano, či ne?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.