Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Pojišťovací makléři loni zprostředkovali obchody za 21 miliard Kč

Pojišťovací makléři loni zprostředkovali obchody za 21 miliard Kč

23.6.2011, Pojišťovací makléři, AČPM

Pojišťovací makléři loni zprostředkovali obchody za 21 miliard Kč

Členové Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) v roce 2010 zprostředkovali pojistné ve výši 21,07 miliardy korun, což proti roku 2009 v očištěných statistikách znamená nárůst o 3,5 %. Jako již tradičně drtivou většinu z tohoto objemu představovalo neživotní pojištění, na něž připadlo 93,6 % celkového pojistného. Makléři kromě toho zprostředkovali zajistné smlouvy v hodnotě 3,827 miliardy Kč (zvýšení o 10 % proti předchozímu období).


I v loňském roce pokračoval trend koncentrace makléřského trhu, kdy díky akvizicím, slučování firem a rozšiřováním jejich sítí roste produkce především silných hráčů: je výmluvné, že tzv. „miliardáři“ – tedy společnosti, které zprostředkovaly pojistné za více než miliardu Kč, mají na svém kontě téměř polovinu celkové produkce členů Asociace (49,6%).


Členové Asociace zprostředkovali v roce 2010 pro své klienty pojištění celkem u 92 pojišťoven, z toho u 44 pojišťoven se sídlem – i pobočkou či organizační složkou – v České republice (94% produkce) a u 49 pojišťoven se sídlem v jiném členském státě Evropské unie nebo i mimo EU (6% produkce). Nejvíce obchodů realizovaných v roce 2010 bylo uzavřeno u Kooperativy pojišťovny - 28 % produkce všech členů Asociace, České pojišťovny – 16,5 % a ČSOB Pojišťovny – 14,8 %. K dalším velkým partnerům pojišťovacích makléřů patří pojišťovny Allianz, Uniqa, Česká podnikatelská pojišťovna a Generali.


V roce 2010 dále členové AČPM

  • zprostředkovali přes 409 tisíc pojistných smluv

  • poskytovali práci 4 426 osobám (o 602 více než v předcházejícím roce)

  • působili v 634 kancelářích v ČR (zvýšení o 86) a ve 105 zahraničních zastoupeních (zvýšení o 16).

„Výsledky dosažené v roce 2010 jsou o to cennější, že podle údajů České asociace pojišťoven došlo v sektoru neživotního pojištění meziročně k poklesu,“ upozorňuje předseda AČPM Zdeněk Voharčík. Podle jeho názoru za pozitivní bilancí stojí především zvýšená kvalita služeb poskytovaných členy AČPM, kteří pro své klienty zajišťují nejen komplexní identifikaci rizik a nezávislý návrh jejich pojistného krytí, včetně výběru nejvhodnějšího pojistitele, ale také odbornou podporu při správě pojistky a případném vypořádávání škod.


Jak dodává Ivan Špirakus, místopředseda Asociace: „Pojišťovací makléři významně přispívají k hladkému chodu pojistného trhu a sehrávají klíčovou roli při snižování rizik i nákladů. Proto se také Asociace v současné době velmi aktivně podílí na tvorbě novely zákona č. 38/2004, který reguluje činnost pojišťovacích zprostředkovatelů. Konečným cílem legislativních úprav je především další zvýšení transparentnosti našich aktivit a zvýšení ochrany klienta, zejména v oblasti životního pojištění, i když to se týká makléřů jenom okrajově.“

AČPM

Zdroj: AČPM

Facebook Twitter

Související články

09.06.2011Finanční zprostředkovatelé chtějí kultivovat trh pojišťovacích služeb
18.05.2011Skleněné polštáře pro vítěze v Pojišťovně roku
26.04.2011Špirakus: Nelehká pozice makléřů na českém trhu
22.06.2010Pojišťovací makléři loni zprostředkovali obchody za rekordní částku

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.