Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Pojištění filmových rizik je doménou filmových pojišťovacích makléřů

Pojištění filmových rizik je doménou filmových pojišťovacích makléřů

8.7.2015, Pojišťovací makléři, Allianz

Pojištění filmových rizik je doménou filmových pojišťovacích makléřů

Jubilejní padesátý ročník filmového festivalu v Karlových Varech, je ve své polovině. K dnešnímu ránu zhlédlo 11,5 tisíc návštěvníků festivalu 269 projekcí. Co možná většina z diváků ve filmech neviděla, je pojištění, které doprovází každou scénu jakéhokoli filmu. A kdo za ní stojí?

Ať už se jedná o akční, dobrodružný nebo psychologický film, jedno mají společné. Pojištění. Během nákladného natáčení se může vyskytnout mnoho rizik, která mohou ovlivnit, prodražit i zhatit celé natáčení. A kvůli krytí těchto rizik tu je filmové pojištění a pojišťovací filmoví makléři. Ti často vidí scénář k filmu ještě dříve, než kdokoli jiný, aby podle nebezpečnosti scén, jejich situování a všem okolnostem, odhadli cenu pojištění a případná rizika.

Jednou z nejznámější pojišťovnou ve filmové byznysu je Fireman’s Fund, americká dceřiná společnost Allianz, pojišťující až 80% americké produkce. Její makléři se věnují všemu od běžných rizik v zábavním průmyslu, až po vysloveně atypické hrozby. Specializované majetkové a finanční škody spojené s produkcí filmů mohou obsahovat například pojištění dodatečných nákladů vzniklých v důsledku nemoci, úrazu nebo smrti herce v souvislosti s dokončením filmu nebo opuštěním projektu.

„Klapka, kamera, pojištění“

 

Dále zahrnuje pojištění negativů, videopásek, fotografického materiálu, pojištění majetkových škod na rekvizitách a výpravě i pojištění těchto škod na přístrojích spojených s filmováním jako jsou kamery, ozvučení, světla, komunikační přístroje, hudební nástroje, záznamová zařízení a podobně.

Perličkou může být požadavek Setevena Spielberga, který si u Fireman’s Fund nechal pojistit pět tisíc krys do slavné scény v Indiana Jonesovy, v níž známý archeolog plave přes moře jejich těl. A to nejen pro rizika nemoci či úrazu, ale i pro případ, že by zvířata odmítla pracovat jako herci.

indiana-jones

Filmoví pojišťovací makléři však musí umět pojistit i dokončení film v termínu, bez navýšení rozpočtu. Poskytují odborné poradenství při nebezpečných scénách, jakými jsou letecké bitvy, nebo scény s výbuchy, které mají být natočeny tak, aby všichni zúčastnění nebyli vystaveni žádnému riziku, nebo pouze minimálnímu. Filmy, které se natáčely v zahraničí, jako například Twilight Sága v Brazílii, jsou zase ohroženy problémy souvisejícími s přesunem rekvizit a kostýmů, anebo mohou představovat riziko z pohledu exotických chorob. 

hunger_games

Zdroj: Allianz

Facebook Twitter

Související články

03.07.2015Allianz pojistila i jubilejní 50. ročník MFF Karlovy Vary
04.07.2014Allianz představí v Karlových Varech nové pojištění pro filmaře
03.07.2014Allianz letos pojistila i Karlovarský filmový festival
23.02.2012Nejnebezpečnější film, natočený v roce 2011
23.02.2012Oskar pro pojišťovnu: Nejriskantnější film roku

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.