Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Luděk Menčík: Nehledejme chybu u pojišťoven !

Luděk Menčík: Nehledejme chybu u pojišťoven !

21.7.2014, Pojišťovací makléři, MARSH

Luděk Menčík: Nehledejme chybu u pojišťoven !

Před několika dny bylo na serveru „OPOJISTENI.CZ“ zveřejněno interview  „Jak vypadá byznys makléře“ – rozhovor se zkušeným a dlouholetým makléřem, jehož jméno se redakce rozhodla nezveřejnit.

Rád bych krátce reagoval na některé komentáře.

Je to již 4 roky, co jsem inicioval vystoupení společnosti Marsh z AČPM, protože jsem nechtěl dále spojovat naši firmu s některými  makléři,  kteří podnikají  podle, stručně řečeno,  „jiných zásad“. Ve stejné době jsem se pustil do mediální kritiky některých nešvarů na českém pojistném trhu. Jediným výsledkem mojí iniciativy však tehdy byla oficiální stížnost AČPM na mne u evropského vedení Marsh.  A řečeno slovy klasika : „jelo se dál, močálem černým, podél  bílých skal“ …

Nyní, po 4 letech, si přečtu podobnou kritiku od jednoho z členů AČPM (s největší pravděpodobností jde o člena AČPM).  Jak úsměvné !  Že by se blýskalo na lepší časy a stav českého pojistného trhu už začínal vadit také „makléřské většině“ ? 

Bohužel, v uvedeném interview jsou za jedny z viníků současné situace označovány pojišťovny a ČNB.  Je to takový typicky český styl hledat viníky někde jinde, než u sebe a pro jistotu nezveřejnit své jméno. … Mám ještě v čerstvé paměti svoje desetileté působení ve vedení jedné z pojišťoven, která upisuje rizika téměř výhradně prostřednictvím makléřů. A také si pamatuji na celou řadu situací, kdy někteří makléři přicházeli s nesmyslnými požadavky a představami, které odporovaly nejen upisovacím pravidlům pojišťovny, ale i zdravému rozumu. Byly to desítky případů, kdy jsme takové makléře odmítli, ale jsem přesvědčen, že stejný tlak byl vyvíjen i na jiných pojišťovnách. A tak se téměř vždycky podařilo klienta „nějak“ pojistit. … a nyní si stěžujeme na pojišťovny, že je nezajímají rizikové zprávy a jediným tématem k jednání je cena pojistné smlouvy respektive sleva ?  Ale vždyť  to jsou právě někteří makléři, kteří vytvořili  tuto situaci a za cenu nesmyslných tlaků a někdy až vydírání  vytvořili z českého trhu jeden z nejlevnějších v Evropě. A teď budeme obviňovat pojišťovny, že rezignovaly na upisovací pravidla ? To je trochu laciná kritika. Za současnou situaci a „degradaci“ práce makléře mohou hlavně a zejména makléři sami. Reakce a chování pojišťoven je pouze výsledkem tohoto žalostného stavu. Nehledejme tedy chybu u pojišťoven, ale sami u sebe. Pokud bude dále pokračovat  degradace naší práce na pouhé obstarání co nejlevnějšího pojištění a přenechání velké části provize klientovi , nic se nezmění.  Hledejme viníky zejména mezi sebou. A nikdo tyto problémy za nás nevyřeší. Ani pojišťovny.

Luděk Menčík, Marsh (člen ČAMPM)

 

Marsh

Zdroj: MARSH

Facebook Twitter

Související články

04.04.2014Menčík: Zdravý konkurenční boj se mění ve válku o přežití
11.03.2014Marsh: Luděk Menčík jmenován ředitelem pro vztahy s pojistiteli pro střední a východní Evropu
28.01.2014Pojišťovnictví v roce 2014: Marsh
11.03.2013Luděk Menčík jmenován CCO Marsh & McLennan pro Českou republiku
05.05.2011Menčík: Výjimečná akvizice se podařila, teď mohu v klidu umřít
12.04.2011MARSH a INSIA společně vybudují síť makléřů napříč kontinentální Evropou
06.01.2011MARSH oznámil rekordní výsledky za rok 2010

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.