Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Marsh & McLennan hledá cesty, jak snížit daně. Chce následovat konkurenci do Evropy

Marsh & McLennan hledá cesty, jak snížit daně. Chce následovat konkurenci do Evropy

30.7.2015, Pojišťovací makléři, insurancejournal.com

Marsh & McLennan hledá cesty, jak snížit daně. Chce následovat konkurenci do Evropy

Marsh & McLennan, největší světový pojišťovací makléř, hledá způsoby, jak snížit daňové povinnosti. Po vzoru konkurence by se rád přesunout do Evropy, kde jsou daně nižší.

Pátrání po způsobu jak dorovnat naší daňovou nevýhodu oproti evropské konkurenci, začalo již před několika lety,“ uvedl Dan Glaser, generální ředitel společnosti založené v New Yorku. „Je jasné, že když se podíváme na naši konkurenci, jsme v nevýhodě tím, že nadnárodní společnost jako my, se sídlem v USA podléhá vyššímu zdanění.“

Makléřská společnost Towers Watson & Co., založená ve Virginii, minulý měsíc odsouhlasila spojení s londýnským Willis Group Holdings plc, právě kvůli daním a obě společnosti mají v plánu přesunout své daňové povinnosti do Irska, které je známé svými nízkými daněmi, kvůli čemuž zde sídlí i Google, Amazon nebo Apple.

Aon plc, druhá největší makléřská společnost, přesídlila v roce 2012 do Londýna z Chicaga.

Na vyřešení tohoto úkolu, najal Marsh & McLennan Dina Shapira, bývalého manažera American Express, který pro společnost povede daňový odbor.

Zdroj: insurancejournal.com

Facebook Twitter

Související články

23.04.2015Luděk Menčík odchází z pozice generálního ředitele společnosti Marsh s.r.o.
10.04.2015Marsh zaznamenal rekordní rok v oblasti pojištění transakčních rizik
18.02.2015Výsledky společnosti Marsh s.r.o, za rok 2014
11.03.2014Marsh: Luděk Menčík jmenován ředitelem pro vztahy s pojistiteli pro střední a východní Evropu
12.01.2015Marsh potvrdil akvizici s belgickou společností Aalst-Based Trade Insure NV
20.02.2014Marsh: pojistné sazby celosvětově klesají, vyjímkou je USA

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.