Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » Jak pojistit Jizerskou 50?

Jak pojistit Jizerskou 50?

16.1.2014, Pojišťovací makléři, oPojištění.cz

Jak pojistit Jizerskou 50?

Tento rok se hlavní závod Jizerské 50 kvůli nepříznivému počasí nekonal. Startovné, které účastníci zaplatili, se nevracelo, místo toho byla organizátory přislíbena výrazná sleva na budoucí rok. 

Jak je to ale s pojištěním tak velkého závodu? Samotní organizátoři Jizerské 50 zatím nemohou najít takový produkt, který by byl pro ně finančně přijatelný a zároveň pokryl veškerá rizika. 
Na možnosti pojištění takovéto akce jsme se zeptali pojišťovacích makléřů:

Tomáš Blecha, makléř firemního pojištění ve společnosti INSIA vidí řešení v pojištění zahraniční společností. „Určitě jde o pojistitelné riziko. Ve standardním produktovém portfoliu pojišťoven působících na českém trhu však řešení zřejmě nenajdeme. Spíše než v tuzemsku bych doporučil poohlédnout se po odpovídajícím pojistném krytí v zahraničí. Zejména londýnské pojistné trhy jsou známy svou flexibilitou při řešení podobných poptávek. Jsem přesvědčen, že zkušený pojišťovací makléř by řešení pro takto koncipovanou poptávku našel.“

Jednatel makléřské společnosti GrECo, Ing. Jiří Kulas, má podobný pohled.

„V podstatě jsou pro případ zrušení pojistitelné jakékoliv sportovní akce. Záleží však na řadě faktorů, na základě kterých se pojistitelé rozhodují, zda akci pojistí či nikoliv. V souvislosti s počasím se zejména přihlíží k meteorologickým datům v daném období na daném místě za několik let zpětně. V západní Evropě je naprosto běžné, že organizátoři akce s větším rozpočtem pojišťují, neboť s jejich přípravou a propagací jsou spojeny nemalé náklady. Pojištění lze koncipovat buď ke krytí vynaložených nákladů nebo vynaložených nákladů a plánovaného zisku. S českým pojistným trhem nemám osobní zkušenost, jelikož jsem v minulosti taková pojištění řešil se zahraničními pojistiteli (SRN, UK). Domnívám se však, že by se toto pojištění dalo sjednat i v ČR v závislosti na požadované pojistné částce.

oPojištění.cz

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

13.01.2014Jizerská 50 se konala i bez sněhu
08.01.2013ČSOB Pojišťovna opět generálním partnerem Jizerské 50 a SkiTour

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.