Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Pojišťovací makléři » AFP ČR hodnotí počty finančních zprostředkovatelů po roce 2015

AFP ČR hodnotí počty finančních zprostředkovatelů po roce 2015

25.2.2016, Pojišťovací makléři, AFP CZ

AFP ČR hodnotí počty finančních zprostředkovatelů po roce 2015

Asociace finančních poradců každoročně monitoruje množství nově registrovaných zprostředkovatelů v registrech České národní banky. Jak se změnila čísla za poslední rok?

Na začátku roku 2015 bylo v databázi ČNB 153 500 pojišťovacích zprostředkovatelů (služby v oblasti pojištění) a 26 000 vázaných zástupců (služby v oblasti investic). Rok poté, tedy v prvních měsících roku 2016 se čísla opět navýšila. U pojišťovacích zprostředkovatelů na 157 500 a na 26 300 u vázaných zástupců.

V obou kategoriích je tedy nárůst velmi mírný. U pojišťovacích zprostředkovatelů procentuální nárůst není až tak výrazný, minulý rok bylo nově registrovaných zprostředkovatelů 7.000, za posledních 11 měsíců je nárůst cca 5.800 nových registrovaných zprostředkovatelů. V podstatě se tedy jedná o hodně podobné nárůsty nových zprostředkovatelů.

U vázaných zástupců v uvedeném období bylo nově zaregistrováno 5.670, za stejné období jich zaniklo 5.341. Proto je  nárůst téměř nulový. Každopádně se jedná o zajímavou fluktuaci, která má však mírně klesající tendenci.

A jak se změnily počty pojišťovacích zprostředkovatelů u jednotlivých společností? Počty jsou rozděleny na multilevelové společnosti, broker pooly a jednobarevné (pojišťovny a stavební spořitelny).

Počet zaregistrovaných pojišťovacích zprostředkovatelů k datu 9.2.2016 je vyznačen modře. Červená data jsou k 27.3.2015 a černá data jsou k 20.1.2014.

Multilevelové společnosti (pouze největší společnosti)

MLM

Broker poolové společnosti (pouze největší společnosti)BP

Pojišťovny a stavební spořitelny (pouze největší pojišťovny)

pojistovnyastavebnisporitelny

Oblast MLM je tedy dle registrů ČNB klesá i v roce 2015, sektor broker poolu je stagnující až velmi mírně rostoucí. Pojišťovny a stavební spořitelny jsou na lehkém ústupu. Z pohledu počtu pojišťovacích zprostředkovatelů se tedy na pojišťovacím trhu nic významného neudálo a vše jede v zaběhnutých kolejích.

Zdroj: AFP ČR

Zdroj: AFP CZ

Facebook Twitter

Související články

13.01.2016Video: Michelle Hoskin „Poradce si musí vyzkoušet roli klienta“
07.01.2016Video: Phil Billingham „Peníze nejsou poradce, ale klienta“
01.12.2015AXA: Pojistné podvody jsou v ČR pro klienty, ale i poradce stále lákavým způsobem k obohacení
03.09.2015Know-how pool. Nový druh podpory pro finanční poradce
27.08.2015Video: Poradce, nebo zprostředkovatel?
22.07.2015Video: EFA jako značka kvalitního poradce

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.