KDO JE KDO » Václav Křivohlávek

Václav Křivohlávek

16.5.2014, KDO JE KDO, DŠ

Václav Křivohlávek

Ing. Václav Křivohlávek CSc.,  

Absolvent strojní fakulty Vysoké školy strojní a textilní v Liberci. Po absolvování studia v roce 1967 pracoval dvacet let ve výzkumu, absolvoval postgraduální kurz automatizace a regulace, získal vědecko-technickou atestaci a vědeckou hodnost kandidáta technických věd.

Po tříletém působení na Ministerstvu průmyslu v pozici odborného referenta, následně ředitele odboru pracoval krátce na Federálním ministerstvu financí a od roku 1993 na Ministerstvu financí České republiky v pozici ředitele odboru, který byl pověřen výkonem státního dozoru v pojišťovnictví a od roku 1994 také dozoru v penzijním připojištění. V této funkci pracoval až do roku 2005.

Pojišťovnictví se aktivně věnoval od roku 1993 nejen v České republice, ale následně i působením ve výborech EU a v rámci mezinárodní asociace pojišťovacích dozorů. Se svými spolupracovníky a s podporou EU vyjádřenou několikaletou přítomností rezidenta – špičkového pracovníka německého dozorového orgánu BAFIN postupně vytvořil v rámci Ministerstva financí Úřad státního dozoru v pojišťovnictví a penzijním připojištění, v jehož působnosti byl nejen výkon státního dozoru, ale také tvorba zákonů a prováděcích vyhlášek k těmto zákonům.

Působil jako člen vědeckých rad vysokých škol, jako zástupce státu v představenstvech akciových společností. Je čestným členem akademické obce Technické univerzity v Liberci V současné době je nadále vysokoškolským pedagogem a zástupcem vedoucího katedry financí Vysoké školy finanční a správní v Praze a členem redakčního kruhu pojistně technického bulletinu Pojistné rozpravy. jako pedagog vysokých škol. Trvale je  od roku 1993 aktivním expertem pojistného trhu, spolupracujícím nejen s asociacemi, ale také s pojišťovnami a dalšími organizacemi tohoto trhu.

Volný čas, který si téměř vždy umí najít, věnuje osobním kontaktům s přáteli, svým vnoučatům, zejména tomu nejmladšímu vnoučkovi Vašíkovi po dědečkovi a horám. Právě díky provozované náročné vysokohorské turistice, ale i díky toulkám po nejrůznějších horách tuzemských si „dobíjí baterky“, aby mohl i ve svém věku ve zdraví zvládat tak široké spektrum svých aktivit.

rozhovor

 

Zdroj: DŠ

Facebook Twitter

Související články

20.05.2014Vždy jsem se obklopoval chytrými lidmi
20.05.2014V anketě Pojišťovna roku 2013 vítězí Allianz, ERV a Kooperativa  
26.03.2012Křivohlávek: Nové produkty jsou srozumitelné jen pojistitelům
25.05.2011Křivohlávek: Problém kvalitního reportingu v pojišťovnictví
21.12.2010Křivohlávek: kontrola pojišťoven na dálku vůbec nic neřeší
26.11.2010Překvapení: Pojišťovny mnohdy mají velké chyby ve výkazech
28.11.2009Varování pojišťovnám: neriskujte obchody za každou cenu!

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.