KDO JE KDO » Rozhovory » Rozhovor s Petrem Procházkou z PČS: Zpětná vazba od partnerů posouvá FLEXI správným směrem

Rozhovor s Petrem Procházkou z PČS: Zpětná vazba od partnerů posouvá FLEXI správným směrem

15.4.2015, Rozhovory, oPojištění.cz

Rozhovor s Petrem Procházkou z PČS: Zpětná vazba od partnerů posouvá FLEXI správným směrem

Rozhovor s ředitelem úseku řízení produktů Petrem Procházkou z Pojišťovny České spořitelny o produktových, procesních a aplikačních novinkách pro klienty i pro poradce, na kterých se svým týmem pracuje. 

 

 

 

FLEXI životní pojištění na začátku roku představilo další novinky. Produkt už umí téměř vše. Z jaké úpravy máte největší radost?

Každou změnu jsme předem pečlivě zvažovali, takže bych mohl říci, že skutečně ze všech, a navíc se domnívám, že za poslední roky byly právě poslední změny jedny z nejzajímavějších. Ale prvenství si u mě drží úprava invalidity. Rozvolnili jsme možnost jejího sjednání po jednotlivých stupních, klient díky tomu může za stejnou cenu získat vyšší plnění než dosud. Pro každý stupeň můžete zvolit jinou pojistnou částku – tady platí, že vždy musíte sjednat vyšší stupeň, a to na stejnou nebo vyšší částku. Součástí invalidity je navíc také pojištění bezmocnosti, a to již od II. stupně. Určitě bych pak neměl zapomenout na cenové zvýhodnění za kombinaci sjednaných závažných rizik.

O Pojišťovně České spořitelny se ví, že produkt upravuje se zohledněním požadavků finančních poradců. Sledujete ale i ohlasy po implementaci novinek?

Ovšemže ano. Průběžně nápady s partnery diskutujeme a zpětnou vazbu využíváme pro další vývoj. Všechny letošní změny finanční poradci chválí. Vedle již zmíněné invalidity se jim nejvíc líbí cenové zvýhodnění. Při sjednání rizik smrti, velmi vážného onemocnění a invalidity nabízíme za určitých podmínek možnost dosáhnout příjemného cenového zvýhodnění, máme snahu podpořit především pojištění těchto vážných rizik.

Dočkáme se i letos, případně od dalšího roku upgradu FLEXI?

Ano, plánujeme to. Intenzivně diskutujeme, scházíme se s našimi partnery, hledáme další možné cesty vývoje, které by naše FLEXI ještě více zatraktivnily. Přicházíme s návrhy a náměty, společně se posunujeme a rozhodujeme, zda jdeme správným směrem.

Posledně jsme si představili portál www.aplikaceflexi.cz, na kterém si poradci mohou stáhnout užitečné pomůcky pro sjednání a správu pojistných smluv. Vy už jste v té době spouštěli projekt biometrického podpisu. Představte nám ho, prosím.   

Pro sjednání smluv využíváme nejen elektronické prodejní aplikace, ale i biometrické podpisy, které plně nahrazují ty papírové. Podpisová destička SignPad zachytí vedle obrázku podpisu i jeho dynamické charakteristiky (tlak, rychlost, zrychlení).

SignPad má nesporné výhody: Poradci nemusí nic tisknout, pracovat s papíry a používat běžnou poštu, data k nám dorazí on-line téměř okamžitě. Zájemci o uzavření pojištění získají po elektronickém podpisu nabídky veškeré informace do elektronického úložiště, do kterého se dostanou prostřednictvím svého e-mailu. Celý proces seznámení s nabídkou, sjednání a samotné uzavření probíhá mnohem efektivněji a rychleji.

Co když jsem poradce, ale SignPad nemám. Jak se k němu dostanu?

Stačí, abyste vy nebo váš nadřízený kontaktovali vztahového manažera Pojišťovny České spořitelny. Ten zajistí předání SignPadu a poskytne vám také potřebné informace.

Připravujete ještě nějaké novinky v procesech nebo v aplikacích?

Usnadnili jsme průběh likvidace pojistné události. U sporných nároků na plnění se nám osvědčilo rozhodování etické komise. V budoucnu chceme zkusit prescoring – abyste u nemocných klientů hned věděli, jestli jsou u nás pojistitelní, případně za jakých podmínek.

Soustředili jsme se na oblast žádostí o změny, dodatky, vylepšíme naši obchodní aplikaci SmartClient – on-line dodatky, proces hlášení pojistných událostí a jejich průběžného zpracování prostřednictvím webu.

Loni jste přišli s několika marketingovými akcemi. Splnily svůj účel?

Akce „S FLEXI dvakrát víc“ jsme loni realizovali celkem tři. Chtěli jsme podpořit sjednávání závažnějších rizik. A povedlo se nám to, nejvýznamnější nárůst penetrace jsme zaznamenali u rizika velmi vážná onemocnění. Proto v akcích pokračujeme i letos a první z nich běží právě teď. Klientům, kteří si do 30. června 2015 sjednají FLEXI životní pojištění (nebo FLEXI JUNIOR) s rizikem pojištění velmi vážných onemocnění a v budoucnu závažně onemocní lymskou boreliózou, klíšťovou encefalitidou nebo meningitidou, garantujeme dvojnásobné pojistné plnění.

Většina z nás má v sobě podvědomě zabudovaný strach z klíšťat. Určitě jste se jejich otázkou zabývali detailněji. Co říkají statistiky? Je skutečně čeho se bát?

Evidujeme desítky takových událostí ročně. Ať už plníme z pobytů v nemocnici, z velmi vážných onemocnění, invalidit nebo pracovní neschopnosti, setkáváme se s méně i více vážnými případy. Ve spolupráci s odborníky jsme připravili několik zajímavých článků, které doporučuji přečíst. I mně rozšířily obzor. Věděli jste třeba, že každé desáté klíště je infikované borelií a každé sté klíšťovou encefalitidou? Popravdě nejsem očkovaný, ale teď to plánuji změnit.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

08.04.2015FLEXI spouští jarní marketingovou kampaň
27.03.2015FLEXI dává dvakrát víc za vážné nemoci způsobené klíštětem
18.11.2014FLEXI od Pojišťovny České spořitelny čekají změny
17.11.2014FLEXI darovalo 400 000 Kč na speciální program pro hendikepované
13.11.2014FLEXI je druhým nejlepším životním pojištěním roku
15.09.2014Pojistěte si invaliditu – z FLEXI životního pojištění můžete dostat dvakrát víc
01.07.2014Nadace Jedličkova ústavu dostane 430 000 Kč na tranzitní program S FLEXI do života
24.06.2014FLEXI: do konce července dvojnásobné plnění za vážná zranění při dopravní nehodě

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.