KDO JE KDO » Rozhovory » Nový člen INSIA říká: „Chceme zkultivovat finanční trh“!

Nový člen INSIA říká: „Chceme zkultivovat finanční trh“!

26.4.2010, Rozhovory, Insia a.s.

Nový člen INSIA říká: „Chceme zkultivovat finanční trh“!

Společnost Ekvilibrium s.r.o. je dynamicky se rozvíjející společnost v oblasti komplexního finančního poradenství. Funguje od počátku roku 2008 a od 12. 4. 2010 se stala součástí sítě INSIA.

V rozhovoru, který poskytl Michal Mička, spolumajitel společnosti Ekvilibrium, osvětluje mimo jiné, proč se rozhodli začít spolupracovat s mezinárodní sítí pojišťovacích makléřů INSIA.

1. Jedním z vašich cílů je zkultivování finančního trhu. Co přímo máte na mysli pod tímto termínem?

V dnešní době je obecně známo, že pověst finančního poradce není nejlepší, a proto se snažíme ji v očích klientů napravit. Nic klientům nenutíme ani neprodáváme, objektivně jim radíme na základě jejich potřeb, přání a cílů. Navíc jsme jedna ze společností, která opravdu radí komplexně. To znamená, že podíl investičních, pojistných a úvěrových produktů je v rovnováze.

2. Zakladatelé vaší firmy vybudovali širokou síť finančních poradců u dříve jedné z největších poradenských společností v ČR. Proč jste se rozhodli založit vlastní společnost?

Nelíbilo se nám, jakým směrem se společnost ubírá a rozhodli jsme se založit si vlastní firmu tzv. na zelené louce a zároveň tak neponičit námi vybudovanou strukturu. Navíc nám chyběly informace, rozdělovali jsme se ve filozofii v podnikání, postrádali jsme komplexnost u poskytovaných služeb a neshodli jsme se ani ve finanční oblasti.

4. Vnímáte vůbec nějak finanční krizi?

Finanční krize na nás zatím neměla v podstatě žádný vliv. Jediné, co pozorujeme, je rostoucí zájem o zabezpečení si příjmu a to z důvodu zvyšující se nezaměstnanosti.

5. Proč jste se rozhodli přidat ke společnosti INSIA?

Pro spolupráci s INSIA jsme se rozhodli díky zajímavým finančním podmínkám, propracovanému softwaru, sdílení know-how a zjednodušené administraci. Zároveň jako malá společnost nemáme tak zajímavé vyjednávací podmínky s jednotlivými pojišťovnami. Největší výhodu zejména do budoucna ovšem spatřujeme v horizontálním uspořádání sítě. INSIA navenek působí jako velká silná firma,

6. Co si myslíte o horizontálním uspořádání sítě INSIA?

Budoucnost patří těmto strukturám. Jsou pružnější, dokážou se rychle přizpůsobovat, jsou nesrovnatelně efektivnější a provozně levnější. INSIA tak navenek působí jako jedna velká firma, která má silnou vyjednávací pozici ve vztahu k partnerům. Uvnitř sítě jsme však samostatní a nezávislí členové, kteří si mezi sebou mohou navzájem vyměňovat zkušenosti.

INSIA je největší makléřskou sítí působící v České republice a na Slovensku, klientům poskytuje odborné služby a poradenství již více než 17 let a eviduje více než 600 členů. Další výhody spolupráce s INSIA na www.uspesnymakler.cz

 

Share/Bookmark

Zdroj: Insia a.s.

Facebook Twitter

Související články

12.03.2010Insia Rakom: jak oslovit užší cílovou skupinu
26.04.2010Vyhrajte víkendový pobyt v luxusním hotelu v Rakousku!
11.03.2010Proč INSIA? 5 nových makléřů v tom má jasno!
15.02.2010INSIA předala notebook výherkyni lednové soutěže!
30.11.2009INSIA mezi nejúspěšnějšími firmami z Evropy, Blízkého východu a Afriky

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.